|
South Hamilton
vs.
Saydel
|
4:30 AM CT
|
South Hamilton Elementary School Elementary Gym
|
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Iowa City High
|
3:30 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
|
Prairie Point Orange vs SE Red
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Prairie
|
3:45 PM
|
|
|
Prairie Point Black @ IC Southeast 2501 Bradford Dr, Iowa City, IA 52240
|
|
|
|
Central MS Waterloo
vs.
George Washington Carver Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Central Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Madrid
|
4:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
|
Performance Hall Gym - 1 Court format
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Paton-Churdan
|
4:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Bunger MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Holmes Junior High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Hoover MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Hoover Middle School
|
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Bedford
|
4:00 PM CT
|
Mount Ayr High School
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Urbandale
|
4:00 PM CT
|
Oak View
|
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
North Scott
|
4:00 PM CT
|
Pleasant Valley Junior High School
|
|
7th Red VB @ PV White
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
North Scott
|
4:00 PM CT
|
Pleasant Valley Junior High School
|
|
7th Gray VB @ PV Blue
|
|
|
|
Springville
vs.
Central City
|
4:00 PM CT
|
Springville High School Practice Gym
|
4-1 (15-8, 15-17, 15-3, 15-7, 15-7)
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Solon
|
4:15 PM CT
|
Center Point-Urbana Middle School Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Rock Valley
|
4:15 PM CT
|
Central Lyon Activities Center
|
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
MOC-Floyd Valley
|
4:15 PM CT
|
Cherokee Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Shenandoah
|
4:15 PM CT
|
Clarinda Academy
|
2-0 (21-17, 21-14, 11-21, 21-11, 7-15, 18-21, 19-21)
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
North Mahaska
|
4:15 PM CT
|
Colfax-Mingo Middle School Gym
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Regina Catholic
|
4:15 PM CT
|
Durant High School
|
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Kuemper Catholic
|
4:15 PM CT
|
Schuler Elementary School Gym
|
9-0 (25-4, 25-7, 15-3, 25-9, 25-22, 15-6, 25-10, 25-11, 15-3)
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Red Oak
|
4:15 PM CT
|
Southwest Valley Middle School
|
2-1 (19-21, 21-14, 15-4)
|
|
|
|
|
Tripoli
vs.
Dunkerton
|
4:15 PM CT
|
Tripoli High School
|
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Tri-Center
|
4:15 PM CT
|
Underwood High School
|
2-0 (26-24, 25-21)
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Mason City
|
4:15 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Middle School
|
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Marion
|
4:15 PM CT
|
West Delaware Middle School
|
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Sheldon
|
4:15 PM CT
|
West Lyon Community School
|
3-0 (21-11, 21-11, 15-6, 21-17, 21-15, 8-21)
|
Larchwook
|
|
|
|
Nevada
vs.
Greene County
|
4:30 PM CT
|
Nevada Middle School FieldHouse
|
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Roland-Story
|
4:30 PM CT
|
West Marshall Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Wayne
|
5:00 PM CT
|
Central Decatur High School
|
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Lenox
|
5:00 PM CT
|
Nodaway Valley Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Pleasantville
|
5:15 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Boyden-Hull
|
5:15 PM CT
|
Sioux Center High School
|
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Martensdale-St Marys
|
5:15 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High SEW High School (Big Gym
|
|
3 games for 7th grade once 8th grade has played 3 games
|
|
|