|
Dallas Center-Grimes
vs.
Knoxville
|
12:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-1 (12-21, 19-21, 18-20)
|
Tourney
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Atlantic
|
12:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-13, 21-16)
|
Tourney
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Knoxville
|
12:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-1 (21-15, 21-17, 15-6)
|
Tourney
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Atlantic
|
12:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-1 (16-21, 21-8, 15-12)
|
Tourney
|
|
|
|
Indianola
vs.
Des Moines Lincoln
|
12:00 AM CT
|
Prairieview School
|
2-0 (21-3, 21-6)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
Timberline School
|
2-0 (25-8, 25-19)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
Timberline School
|
2-0 (22-20, 21-17)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Ankeny
|
12:00 AM CT
|
Timberline School
|
2-0 (25-20, 26-24)
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Ankeny
|
8:30 AM CT
|
Waukee High School
|
2-0 (21-18, 21-6)
|
Waukee Invitational
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Ballard High School |
|
Ballard Invite
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Benton Community High School |
|
Benton Community Tournament
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Xavier
|
9:00 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-11, 21-11)
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Dallas Center-Grimes
|
9:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-15, 21-17)
|
Bishop bedier johnson tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
North Mahaska High School |
|
NM Invite
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
New London
|
9:00 AM CT
|
North Mahaska High School Elementary Gym
|
2-1 (22-20, 16-21, 15-13)
|
NM Invite
|
|
|
|
Pella
vs.
Grand View Christian
|
9:30 AM CT
|
Ballard High School
|
2-0 (21-18, 21-12)
|
Ballard Volleyball Invitational
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
9:30 AM CT
|
Waukee High School
|
2-1 (14-21, 21-15, 15-9)
|
Waukee Invitational
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Marion
|
10:45 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-8, 21-12)
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Dallas Center-Grimes
|
11:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
|
Bondurant-Farrar Tournament
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Tri-County
|
11:00 AM CT
|
North Mahaska High School Elementary Gym
|
2-0 (21-6, 21-11)
|
NM Invite
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
Pella
|
11:30 AM CT
|
Ballard High School
|
2-0 (21-11, 21-18)
|
Ballard Volleyball Invitational
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
PCM
|
12:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
2-0 (21-12, 21-8)
|
North Mahaska Tournament
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Valley
|
12:00 PM CT
|
Waukee High School
|
2-1 (20-25, 25-17, 15-13)
|
Waukee Invitational - Bracket Play
|
|
|
|
Sergeant Bluff-Luton
vs.
Indianola
|
12:15 PM CT
|
Waukee High School
|
2-1 (22-25, 25-16, 15-10)
|
Waukee Tourney
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Maquoketa
|
12:45 PM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-19, 21-12)
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Grinnell
|
1:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
2-1 (22-25, 25-18, 15-10)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Valley
|
1:00 PM CT
|
Waukee High School
|
2-0 (21-14, 21-15)
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Pella
|
1:40 PM CT
|
Ballard High School
|
2-0 (21-19, 21-14)
|
Ballard Invitational
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Pella Christian
|
2:00 PM CT
|
North Mahaska High School HS Gym
|
2-0 (21-17, 21-17)
|
North Mahaska VB Tournament
|
|
|
|
Johnston
vs.
Pella
|
2:40 PM CT
|
Ballard High School
|
2-0 (21-17, 21-18)
|
Ballard Invite
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
New London
|
3:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
2-0 (25-21, 25-22)
|
North Mahaska Tournament
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
HLV
|
4:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
2-0 (25-9, 25-12)
|
|
|
|