|
Sheldon
vs.
South O'Brien
|
12:00 AM CT
|
Central Lyon High School
|
2-0 (21-8, 21-19)
|
|
|
|
|
Northeast
vs.
Calamus-Wheatland
|
4:30 PM CT
|
Northeast Community School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Burlington
|
5:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
North Butler
|
5:00 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
|
Hampton-Dumont Triangular
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
North Butler
|
5:00 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
2-0 (21-10, 21-10)
|
Triangular
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Union Community
|
5:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Unity Christian
|
5:00 PM CT
|
Northeast Community School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Dike-New Hartford
|
5:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
|
DNH JV Quad
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
East Union Community School |
|
JV Triangular
|
|
|
|
Stanton
vs.
East Union
|
5:30 PM CT
|
East Union Community School Elementary Gym
|
2-0 (21-5, 21-6)
|
|
|
|
|
English Valleys
vs.
Belle Plaine
|
5:30 PM CT
|
English Valleys High School
|
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Newell-Fonda
|
5:30 PM CT
|
Graettinger/Terril High School
|
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
BGM
|
5:30 PM CT
|
North Mahaska High School HS Gym
|
2-1 (13-21, 21-16, 19-17)
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
West Bend-Mallard High School |
|
TLC JV Tournament
|
|
|
|
Ar-We-Va
vs.
Boyer Valley
|
6:00 PM CT
|
Ar-We-Va High School
|
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Anamosa
|
6:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
West Branch
|
6:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School HS Gym
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Shenandoah
|
6:00 PM CT
|
Sidney High School
|
3-0 (25-15, 25-6, 25-11)
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Don Bosco
|
6:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Lynnville-Sully
|
6:15 PM CT
|
Montezuma High School
|
2-1 (20-22, 21-11, 15-13)
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Stanton
|
6:30 PM CT
|
East Union Community School Elementary Gym
|
2-1 (14-21, 21-15, 15-10)
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Sioux Central
|
6:30 PM CT
|
Graettinger/Terril High School
|
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Des Moines Roosevelt
|
7:00 PM CT
|
Roosevelt High School
|
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Lamoni
|
7:15 PM CT
|
Murray High School
|
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
East Union
|
7:30 PM CT
|
East Union Community School Elementary Gym
|
|
|
|
|