|
|
8:00 AM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School |
|
Red Oak Varsity Volleyball Tournament
|
|
|
|
|
8:30 AM CT
|
Cherokee Washington High School |
|
Cherokee Volleyball Tournament
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
8:30 AM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
2-0 (21-9, 21-8)
|
Red Oak Tournament
|
|
|
|
Ridge View
vs.
LeMars
|
9:30 AM CT
|
Cherokee Middle School Gym
|
2-0 (21-11, 21-11)
|
Cherokee tournament
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
South O'Brien
|
9:30 AM CT
|
Cherokee Washington High School
|
2-0 (21-8, 21-11)
|
Cherokee Tournament
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
9:30 AM CT
|
Waukee High School
|
2-1 (14-21, 21-15, 15-9)
|
Waukee Invitational
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
10:00 AM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
2-1 (21-18, 11-21, 15-11)
|
Red Oak Tournament
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
LeMars
|
10:30 AM CT
|
Cherokee Washington High School
|
2-0 (21-14, 21-18)
|
Cherokee Tournament
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
MMCRU
|
10:30 AM CT
|
Cherokee Washington High School
|
2-0 (21-7, 21-10)
|
Cherokee Tournament
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
10:45 AM CT
|
Waukee High School
|
2-0 (21-5, 21-14)
|
Waukee High School Tournament
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Sioux City East
|
11:00 AM CT
|
Cherokee Washington High School
|
2-0 (21-17, 23-21)
|
Cherokee Tournament
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
12:00 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
2-0 (21-8, 21-15)
|
Red Oak Invitational
|
|
|
|
Sergeant Bluff-Luton
vs.
Indianola
|
12:15 PM CT
|
Waukee High School
|
2-1 (22-25, 25-16, 15-10)
|
Waukee Tourney
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
LeMars
|
12:30 PM CT
|
Cherokee Middle School Gym
|
2-0 (21-11, 21-17)
|
Cherokee Tournament
|
|
|
|
Lenox
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
1:00 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
2-0 (21-9, 21-9)
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
MMCRU
|
2:00 PM CT
|
Cherokee Middle School Gym
|
2-0 (21-18, 21-12)
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
2:00 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
2-0 (25-17, 25-15)
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
3:00 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
2-0 (25-15, 25-23)
|
Red Oak Tournament
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Sioux City East
|
3:30 PM CT
|
Cherokee Washington High School
|
2-0 (21-12, 21-18)
|
Cherokee tournament
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Sioux City East
|
5:00 PM CT
|
Cherokee Washington High School
|
2-1 (17-21, 21-18, 15-7)
|
Cherokee Tournament
|
|
|