|
Dallas Center-Grimes
vs.
Knoxville
|
12:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-1 (12-21, 19-21, 18-20)
|
Tourney
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Knoxville
|
12:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-1 (21-15, 21-17, 15-6)
|
Tourney
|
|
|
|
|
8:00 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School |
|
Ottumwa Volleyball Invitational
|
|
|
|
Davis County
vs.
Ottumwa
|
8:30 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (21-15, 21-15)
|
Ottumwa Invitational- Pool Play
|
|
|
|
Burlington
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
8:30 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (21-8, 21-13)
|
Ottumwa Invitational- Pool Play
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
8:30 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (25-16, 25-14)
|
Ottumwa Tournament
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Davis County
|
8:30 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (25-17, 25-11)
|
Ottumwa Tournament
|
|
|
|
Highland
vs.
Cardinal
|
9:00 AM CT
|
Cardinal High School
|
2-0 (21-11, 21-15)
|
Cardinal Tournament
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Twin Cedars
|
9:00 AM CT
|
Cardinal High School
|
2-0 (21-12, 21-13)
|
Cardinal Tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Mount Ayr High School |
|
Raiderette Volleyball Tournament
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Clarke
|
9:00 AM CT
|
Mount Ayr High School
|
2-0 (21-12, 21-17)
|
Mount Ayr Tournament
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Danville
|
9:30 AM CT
|
Cardinal High School
|
2-1 (17-21, 21-13, 15-7)
|
Cardinal Tournament
|
|
|
|
Albia
vs.
Fairfield
|
9:30 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-1 (13-21, 21-17, 16-14)
|
Ottumwa Tournament
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Albia
|
9:30 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
|
Remove - DUPLICATE ENTRY!!!!
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Knoxville
|
10:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-12, 21-10)
|
Bondurant-Farrar Tournament
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
10:15 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (21-4, 21-10)
|
Ottumwa Invitational- Pool Play
|
|
|
|
Albia
vs.
Davis County
|
11:00 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-1 (12-21, 21-16, 26-24)
|
Ottumwa Tournament
|
|
|
|
Davis County
vs.
Albia
|
11:00 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
0-0 ()
|
DUPLICATE ENTRY!!!!
|
|
|
|
Washington
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
11:45 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (21-13, 21-13)
|
Ottumwa Tournament- Pool Play
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Albia
|
11:45 AM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (21-14, 21-16)
|
Ottumwa Invitational- Pool Play
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Clarke
|
12:00 PM
|
|
2-0 (21-19, 21-14)
|
Mt. Ayr Tournament
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Knoxville
|
12:00 PM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-1 (14-21, 21-16, 15-13)
|
Bishop Johnson Bedier tournament
|
|
|
|
WACO
vs.
Cardinal
|
12:00 PM CT
|
Cardinal High School
|
2-0 (21-12, 21-5)
|
Cardinal Tournament
|
|
|
|
Davis County
vs.
Fairfield
|
12:30 PM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (21-16, 21-17)
|
Ottumwa Invitational- Pool Play
|
|
|
|
East Mills
vs.
Clarke
|
1:00 PM CT
|
Middle School Gym Middle School Gym
|
2-1 (21-19, 16-21, 15-9)
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Knoxville
|
2:00 PM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-13, 21-18)
|
Bishop, Bedier,Johnson tournament
|
|
|
|
Davis County
vs.
Burlington
|
2:00 PM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (25-22, 27-25)
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Clarke
|
3:00 PM CT
|
Mount Ayr High School
|
2-0 (25-15, 26-24)
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Albia
|
4:00 PM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (25-9, 25-21)
|
Bracket play
|
|
|
|
Albia
vs.
Fairfield
|
4:00 PM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
|
Remove - DUPLICATE ENTRY!!!!
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Albia
|
4:30 PM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (25-14, 25-15)
|
Silver Bracket Semi - Finals
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Clarke
|
7:00 PM CT
|
Mount Ayr High School High School Gym
|
2-0 (25-23, 25-15)
|
|
|
|