Volleyball 2022-23
QuikStatsIowa
Event Time Location Result
away-team-logo AGWSR vs. away-team-logo North Iowa 7:00 PM CT AGWSR High School away-team-logo 3-0 (25-16, 25-20, 25-19) Class 1A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Alta-Aurelia vs. away-team-logo Lawton-Bronson 7:00 PM CT Alta-Aurelia High School away-team-logo 3-2 (25-10, 21-25, 23-25, 25-18, 17-15) Class 2A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Audubon vs. away-team-logo Ankeny Christian 7:00 PM CT Ankeny Christian Academy away-team-logo 3-0 (25-11, 25-10, 25-9) Class 1A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Aplington-Parkersburg vs. away-team-logo Central Springs 7:00 PM CT Aplington-Parkersburg High School away-team-logo 3-1 (25-12, 25-21, 20-25, 26-24) Class 2 Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Assumption vs. away-team-logo Tipton 7:00 PM CT Assumption High School away-team-logo 3-0 (25-7, 25-11, 25-18) Class 3A Region 8 Semifinal
away-team-logo Beckman Catholic vs. away-team-logo Northeast 7:00 PM CT Beckman Catholic High School away-team-logo 3-0 (25-22, 25-23, 25-15) Class 2A Region 7
away-team-logo Belle Plaine vs. away-team-logo BGM 7:00 PM CT Belle Plaine High School away-team-logo 3-1 (24-26, 25-20, 25-21, 25-8) Class 1A Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Bellevue vs. away-team-logo Regina Catholic 7:00 PM CT Bellevue MS & HS away-team-logo 3-1 (25-14, 25-14, 21-25, 25-10) Class 2A Region 7
away-team-logo Bishop Garrigan vs. away-team-logo George-Little Rock 7:00 PM CT Bishop Garrigan High School away-team-logo 3-2 (28-30, 25-17, 18-25, 25-18, 15-11) Class 1A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Sibley-Ocheyedan vs. away-team-logo Boyden-Hull 7:00 PM CT Boyden-Hull High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-22, 25-19) Class 2A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Moravia vs. away-team-logo Burlington Notre Dame 7:00 PM CT Burlington Notre Dame High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-8, 25-9) Class 1A Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Calamus-Wheatland vs. away-team-logo Easton Valley 7:00 PM CT Calamus Wheatland Secondary School away-team-logo 3-0 (25-15, 25-20, 25-23) Class 1A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo CAM vs. away-team-logo Tri-Center 7:00 PM CT CAM High School away-team-logo 3-0 (25-15, 25-21, 25-14) Class 1A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Center Point-Urbana vs. away-team-logo Clarion-Goldfield-Dows 7:00 PM CT Center Point-Urbana High School away-team-logo 3-0 (25-20, 29-27, 25-12) Class 3A Region 4 Semifinal
away-team-logo Central City vs. away-team-logo Highland 7:00 PM CT Central City High School away-team-logo 3-1 (21-25, 25-13, 25-12, 25-15) Class 1A Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Central Lyon vs. away-team-logo Akron-Westfield 7:00 PM CT Central Lyon High School away-team-logo 3-1 (25-16, 25-16, 22-25, 25-17) Class 2A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo South Winneshiek vs. away-team-logo Denver 7:00 PM CT Denver High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-8, 25-10) Class 2 Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Des Moines Christian vs. away-team-logo Atlantic 7:00 PM CT Des Moines Christian School away-team-logo 3-0 (25-18, 25-16, 25-14) Class 3A Region 3 Semifinal
away-team-logo Grand View Christian vs. away-team-logo West Central Valley 7:00 PM CT Des Moines North High School away-team-logo 3-0 (25-18, 25-16, 25-12) Class 2A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Woodward-Granger vs. away-team-logo Dike-New Hartford 7:00 PM CT Dike-New Hartford High School away-team-logo 3-0 (25-8, 25-5, 25-14) Class 2A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo West Central vs. away-team-logo Don Bosco 7:00 PM CT Don Bosco High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-16, 25-16) Class 1A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Dunkerton vs. away-team-logo BCLUW 7:00 PM CT Dunkerton High School away-team-logo 3-1 (23-25, 25-19, 25-20, 25-19) Class 1A Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Earlham vs. away-team-logo Diagonal 7:00 PM CT Earlham High School away-team-logo 3-0 (26-24, 25-14, 25-16) Class 1A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo East Mills vs. away-team-logo Griswold 7:00 PM CT East Mills High School away-team-logo 3-0 (25-16, 25-18, 25-12) Class 1A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Central Decatur vs. away-team-logo Eddyville-Blakesburg-Fremont 7:00 PM CT Eddyville Blakesburg Fremont Schools away-team-logo 3-0 (25-8, 25-11, 25-8) Class 2A Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Gehlen Catholic vs. away-team-logo Woodbine 7:00 PM CT Gehlen Catholic High School away-team-logo 3-0 (25-10, 25-13, 25-18) Class 1A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo North Butler vs. away-team-logo Gladbrook-Reinbeck 7:00 PM CT Gladbrook-Reinbeck High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-19, 25-19) Class 1A Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Glidden-Ralston vs. away-team-logo West Bend-Mallard 7:00 PM CT Glidden-Ralston High School away-team-logo 3-0 (25-19, 25-20, 25-17) Class 1A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo MFL MarMac vs. away-team-logo Grundy Center 7:00 PM CT Grundy Center High School away-team-logo 3-0 (25-8, 25-10, 25-7) Class 2A Region 5
away-team-logo Pocahontas Area vs. away-team-logo Hinton 7:00 PM CT Hinton High School away-team-logo 3-0 (25-16, 25-19, 25-8) Class 2A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Holy Trinity Catholic vs. away-team-logo Sigourney 7:00 PM CT Holy Trinity Catholic Schools away-team-logo 3-0 (25-21, 25-9, 25-17) Class 1A Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Hudson vs. away-team-logo Jesup 7:00 PM CT Hudson Elementary School away-team-logo 3-0 (26-24, 25-19, 25-20) Class 2A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Underwood vs. away-team-logo Kuemper Catholic 7:00 PM CT Kuemper Catholic High School away-team-logo 3-1 (25-16, 23-25, 25-20, 25-18) Class 2A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Lake Mills vs. away-team-logo Belmond-Klemme 7:00 PM CT Lake Mills Community School away-team-logo 3-0 (25-16, 25-12, 25-11) Class 2 Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Colfax-Mingo vs. away-team-logo Lisbon 7:00 PM CT Lisbon Community High School away-team-logo 3-0 (25-6, 25-11, 25-8) Class 2A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Manson-NW Webster vs. away-team-logo South Hamilton 7:00 PM CT Manson Northwest Webster High School away-team-logo 3-1 (25-13, 23-25, 25-10, 25-11) Class 2A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Mediapolis vs. away-team-logo Danville 7:00 PM CT Mediapolis High School away-team-logo 3-1 (25-21, 25-20, 26-28, 25-13) Class 2A Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Mid-Prairie vs. away-team-logo Davis County 7:00 PM CT Mid-Prairie High School away-team-logo 3-0 (28-26, 25-14, 25-20) Class 3A Region 8 Semifinal
away-team-logo AHSTW vs. away-team-logo Missouri Valley 7:00 PM CT Missouri Valley High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-6, 25-16) Class 2A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Mount Vernon vs. away-team-logo Benton 7:00 PM CT Mount Vernon High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-14, 25-9) Class 3A Region 6 Semifinal
away-team-logo Nevada vs. away-team-logo OABCIG 7:00 PM CT Nevada High School away-team-logo 3-1 (19-25, 25-18, 25-13, 25-7) Class 3A Region 2 Semifinal
away-team-logo New London vs. away-team-logo Iowa Valley 7:00 PM CT New London Jr-Sr High School away-team-logo 3-0 (25-9, 25-13, 25-9) Class 1A Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Newell-Fonda vs. away-team-logo St. Edmond 7:00 PM CT Newell-Fonda Community School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-15, 25-9) Class 1A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo North Cedar vs. away-team-logo Central Elkader 7:00 PM CT North Cedar Jr / Sr High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-14, 26-24) Class 1A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo North Linn vs. away-team-logo Edgewood-Colesburg 7:00 PM CT North Linn High School away-team-logo 3-2 (21-25, 13-25, 25-18, 26-24, 15-13) Class 1A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Collins-Maxwell vs. away-team-logo North Tama 7:00 PM CT North Tama High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-8, 25-0) Class 1A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo North Union vs. away-team-logo Emmetsburg 7:00 PM CT North Union High School away-team-logo 3-1 (25-22, 17-25, 25-22, 25-23) Class 2A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Osage vs. away-team-logo New Hampton 7:00 PM CT Osage High School away-team-logo 3-0 (25-18, 25-17, 25-13) Class 3A Region 5 Semifinal
away-team-logo Pella Christian vs. away-team-logo Pleasantville 7:00 PM CT Pella Christian High School away-team-logo 3-1 (25-13, 20-25, 25-13, 25-20) Class 2A Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Remsen St. Mary's vs. away-team-logo River Valley 7:00 PM CT Remsen St. Mary's High School away-team-logo 3-0 (25-17, 26-24, 25-16) Class 1A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo West Fork vs. away-team-logo Riceville 7:00 PM CT Riceville High School away-team-logo 3-0 (25-10, 25-13, 25-19) Class 1A Region 5 Quarterfinal
away-team-logo East Sac County vs. away-team-logo Ridge View 7:00 PM CT Ridge View High School away-team-logo 3-0 (25-19, 25-23, 25-19) Class 2A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Riverside vs. away-team-logo St. Albert 7:00 PM CT Riverside High School away-team-logo 3-0 (25-15, 25-16, 25-16) Class 1A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Saint Ansgar vs. away-team-logo Tripoli 7:00 PM CT Saint Ansgar Community High School away-team-logo 3-0 (25-22, 25-15, 25-20) Class 1A Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Sheldon vs. away-team-logo Spirit Lake 7:00 PM CT Sheldon High School away-team-logo 3-1 (28-30, 25-15, 25-14, 25-19) Class 3A Region 1 Semifinal
away-team-logo Sidney vs. away-team-logo Fremont-Mills 7:00 PM CT Sidney High School away-team-logo 3-0 (25-17, 25-8, 25-13) Class 1A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Sioux Center vs. away-team-logo Estherville Lincoln Central 7:00 PM CT Sioux Center High School away-team-logo 3-0 (25-20, 25-14, 25-17) Class 3A Region 1 Semifinal
away-team-logo Solon vs. away-team-logo Albia 7:00 PM CT Solon High School away-team-logo 3-0 (25-19, 25-12, 25-18) Class 3A Region 7 Semifinal
away-team-logo South Central Calhoun vs. away-team-logo West Monona 7:00 PM CT South Central Calhoun High School away-team-logo 3-0 (25-18, 25-8, 25-10) Class 2A Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Interstate 35 vs. away-team-logo South Hardin 7:00 PM CT South Hardin High School away-team-logo 3-1 (25-10, 25-13, 18-25, 25-7) Class 2A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Southeast Warren vs. away-team-logo Murray 7:00 PM CT Southeast Warren Jr Sr High away-team-logo 3-0 (25-8, 25-13, 25-15) Class 1A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Southwest Valley vs. away-team-logo Mount Ayr 7:00 PM CT Southwest Valley High School away-team-logo 3-0 (25-21, 25-21, 25-17) Class 2A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Springville vs. away-team-logo Montezuma 7:00 PM CT Springville High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-6, 25-6) Class 1A Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Stanton vs. away-team-logo Westwood 7:00 PM CT Stanton High School away-team-logo 3-1 (21-25, 25-20, 25-19, 28-26) Class 1A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo East Buchanan vs. away-team-logo Sumner-Fredericksburg 7:00 PM CT Sumner-Fredericksburg HS away-team-logo 3-0 (25-11, 25-11, 28-26) Class 2A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Treynor vs. away-team-logo ACGC 7:00 PM CT Treynor Community School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-18, 25-10) Class 2A Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Union Community vs. away-team-logo Forest City 7:00 PM CT Union High School away-team-logo 3-0 (25-13, 27-25, 25-12) Class 3A Region 4 Semifinal
away-team-logo Unity Christian vs. away-team-logo Cherokee Washington 7:00 PM CT Unity Christian High School away-team-logo 3-0 (25-8, 25-21, 28-26) Class 3A Region 2 Semifinal
away-team-logo Van Meter vs. away-team-logo Clarinda 7:00 PM CT Van Meter School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-22, 25-15) Class 3A Region 3 Semifinal
away-team-logo Vinton-Shellsburg vs. away-team-logo Roland-Story 7:00 PM CT Vinton-Shellsburg High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-20, 25-17) Class 3A Region 6 Semifinal
away-team-logo WACO vs. away-team-logo North Mahaska 7:00 PM CT WACO High School away-team-logo 3-0 (25-17, 25-14, 25-13) Class 1A Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Wahlert Catholic vs. away-team-logo Monticello 7:00 PM CT Wahlert Catholic High School away-team-logo 3-1 (25-22, 25-21, 30-32, 25-21) Class 3A Region 5 Semifinal
away-team-logo Cascade vs. away-team-logo Wapsie Valley 7:00 PM CT Wapsie Valley High School away-team-logo 3-0 (27-25, 25-11, 25-9) Class 2A Region 7
away-team-logo Waterloo Christian vs. away-team-logo HLV 7:00 PM CT Waterloo Christian School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-10, 25-10) Class 1A Region 4 Quarterfinal
away-team-logo West Branch vs. away-team-logo Columbus Catholic 7:00 PM CT West Branch High School away-team-logo 3-0 (25-20, 25-17, 25-20) Class 2A Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Van Buren County vs. away-team-logo West Burlington 7:00 PM CT West Burlington High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-8, 25-9) Class 2A Region 8 Quarterfinal
away-team-logo West Liberty vs. away-team-logo Grinnell 7:00 PM CT West Liberty High School away-team-logo 3-0 (25-10, 25-21, 25-21) Class 3A Region 7 Semifinal
away-team-logo MMCRU vs. away-team-logo Western Christian 7:00 PM CT Western Christian High School away-team-logo 3-0 (25-5, 25-7, 25-11) Class 2A Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Durant vs. away-team-logo Wilton 7:00 PM CT Wilton High School away-team-logo 3-0 (25-16, 25-14, 25-12) Class 2A Region 7
away-team-logo Winfield-Mt Union vs. away-team-logo Wapello 7:00 PM CT Winfield - Mt. Union Community School away-team-logo 3-0 (25-20, 25-15, 25-20) Class 1A Region 8 Quarterfinal
Privacy | Terms | © 2022 BOUND