|
Prairie
vs.
Iowa City West
|
8:00 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-18, 21-11)
|
Prairie Orange vs ICW Green
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
8:00 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-1 (21-18, 11-21, 15-6)
|
Court - 1 LM Black vs Kennedy
|
|
|
|
|
8:30 AM CT
|
Le Mars Community High School |
|
Freshman VB Tournament
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Sioux City East
|
8:30 AM CT
|
Le Mars Community High School
|
2-1 (21-17, 16-21, 15-13)
|
|
|
|
|
|
8:30 AM CT
|
Lincoln High School |
|
Lincoln 9th Grade Invitational
|
|
|
|
|
8:30 AM CT
|
North Scott High School |
|
North Scott Freshman Volleyball Invitational
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Pleasant Valley
|
8:30 AM CT
|
North Scott High School
|
2-1 (21-15, 18-21, 15-9)
|
North Scott Tournament
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Bettendorf
|
8:30 AM CT
|
North Scott High School Auxilary Gyn
|
2-0 ()
|
North Scott Invite - Bettendorf Gold
|
|
|
|
Prairie
vs.
Iowa City West
|
8:50 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-7, 21-7)
|
Court 1 - Prairie Black vs IC West Gold
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Linn-Mar
|
8:50 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-7, 21-10)
|
Court 2 - LM Red vs CR Jefferson
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Sioux City North
|
9:30 AM CT
|
Le Mars Community High School
|
2-0 (21-18, 21-19)
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Valley
|
9:30 AM CT
|
Lincoln High School
|
2-1 (15-21, 21-16, 15-6)
|
LHS invitational
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Linn-Mar
|
9:35 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-10, 21-11)
|
Court 1 - LM Black vs ICW Gold
|
|
|
|
Prairie
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
9:35 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-1 (21-16, 18-21, 15-6)
|
Court 2 - Prairie Orange vs Jefferson
|
|
|
|
North Scott
vs.
Davenport North
|
9:45 AM CT
|
North Scott High School The Pit
|
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Des Moines East
|
10:30 AM CT
|
Lincoln High School
|
2-0 (25-12, 25-9)
|
LHS invitational
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Macomb
|
10:30 AM CT
|
North Scott High School Auxilary Gyn
|
2-0 ()
|
North Scott Invite - Macomb
|
|
|
|
North Scott
vs.
Alleman Catholic
|
10:30 AM CT
|
North Scott High School The Pit
|
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Linn-Mar
|
10:40 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-9, 21-2)
|
Court 1 - LM Black vs Prairie Black
|
|
|
|
Prairie
vs.
Linn-Mar
|
10:40 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-12, 21-6)
|
Court 2 Prairie Orange vs LM Red
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Geneseo
|
11:00 AM CT
|
North Scott High School
|
2-1 (7-21, 21-19, 15-4)
|
North Scott Tournament
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Muscatine
|
11:15 AM CT
|
North Scott High School Auxilary Gyn
|
2-0 ()
|
North Scott Invite - Muscatine Purple
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
LeMars
|
11:30 AM CT
|
Le Mars Community High School
|
2-0 (21-9, 21-12)
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
11:30 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-13, 22-20)
|
Court 1 - Iowa City West Gold vs Kennedy
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Iowa City West
|
11:30 AM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
2-0 (21-14, 21-17)
|
Court 2 - Jefferson vs ICW Green
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Muscatine
|
12:00 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0 (21-11, 21-9)
|
North Scott Tournament
|
|
|
|
Prairie
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
12:20 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
|
Court 1 - Prairie Black vs Kennedy
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City West
|
12:20 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
|
Court 2 - LM Red vs ICW Green
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Sioux Center
|
12:30 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
2-0 (21-12, 21-18)
|
|
|
|
|
Alleman Catholic
vs.
Central DeWitt
|
12:45 PM CT
|
North Scott High School
|
|
Silver Bracket
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Alleman Catholic
|
12:45 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0 ()
|
North Scott Tournament - Silver Bracket
|
|
|
|
Assumption
vs.
Bettendorf
|
12:45 PM CT
|
North Scott High School Auxilary Gyn
|
|
Silver Bracket
|
|
|
|
North Scott
vs.
Pleasant Valley
|
12:45 PM CT
|
North Scott High School The Pit
|
|
Gold Bracket Semi Final
|
|
|
|
Macomb
vs.
Bettendorf
|
12:45 PM CT
|
North Scott High School The Pit
|
|
Gold Bracket Semi Final
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Davenport Central
|
1:30 PM CT
|
North Scott High School Auxilary Gyn
|
2-0 ()
|
Bronze Bracket
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Geneseo
|
1:30 PM CT
|
North Scott High School Auxilary Gyn
|
|
Bronze Bracket
|
|
|
|
|
1:30 PM CT
|
North Scott High School The Pit |
|
Consolation Bracket
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Geneseo
|
2:00 PM CT
|
North Scott High School Auxilary Gyn
|
2-0 ()
|
North Scott Invite
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Bettendorf
|
2:15 PM CT
|
North Scott High School
|
2-1 (21-17, 12-21, 15-13)
|
Silver Bracket Championship
|
|
|