|
Valley
vs.
Ankeny
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
WACO
vs.
Highland
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Oskaloosa
|
5:00 PM CT
|
Dallas Center-Grimes Meadows
|
2-0 (25-13, 25-22)
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Clinton
|
5:00 PM CT
|
Muscatine High School
|
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Perry
|
5:00 PM CT
|
South Hamilton High School
|
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Carroll
|
5:30 PM CT
|
ADM High School
|
2-0 (25-13, 25-13)
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Winterset
|
5:30 PM CT
|
Ballard High School
|
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
5:30 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
2-0 (25-12, 25-23)
|
Pink Out
|
|
|
|
Clarke
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
5:30 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School High School Gym
|
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Grundy Center
|
5:30 PM CT
|
Cyclone Center Cyclone Center JV Gym
|
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
GTRA
|
5:30 PM CT
|
Emmetsburg High School
|
|
|
|
|
|
Essex
vs.
Stanton
|
5:30 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
2-0 (25-15, 25-12)
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Newton
|
5:30 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
Sidney
|
5:30 PM CT
|
Griswold High School
|
2-0 (21-16, 21-12)
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Harlan Community
|
5:30 PM CT
|
Kuemper Catholic High School Kuemper Catholic High School
|
2-1 (20-25, 26-24, 15-11)
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
5:30 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Lewis Central High School Big Gym
|
2-0 (25-12, 25-13)
|
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
St. Edmond
|
5:30 PM CT
|
Manson Northwest Webster High School
|
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Eagle Grove
|
5:30 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
MOC-Floyd Valley
|
5:30 PM CT
|
Okoboji High School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Denison-Schleswig
|
5:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
2-0 (25-12, 25-21)
|
|
|
|
|
Rock Valley
vs.
Sioux Center
|
5:30 PM CT
|
Rock Valley High School
|
2-0 (21-14, 21-9)
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Clarinda
|
5:30 PM CT
|
Shenandoah High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Aplington-Parkersburg
|
5:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Sheldon
|
5:30 PM CT
|
West Lyon Community School High School Gym
|
2-0 (25-23, 21-9)
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Cherokee Washington
|
5:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Des Moines Lincoln
|
5:45 PM CT
|
Ames High School
|
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Boyer Valley
|
6:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
|
|
|
|
|
Paton-Churdan
vs.
West Harrison
|
6:00 PM CT
|
Paton-Churdan Community School
|
|
|
|
|
|
Waterloo Christian
vs.
Riceville
|
6:00 PM CT
|
Waterloo Christian School
|
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
6:15 PM CT
|
Boyden-Hull High School
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
George-Little Rock
|
6:15 PM CT
|
Central Lyon High School
|
|
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
CAM
|
6:30 PM CT
|
Glidden-Ralston High School
|
|
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
CAM
|
6:30 PM CT
|
Glidden-Ralston High School
|
|
|
|
|