|
Diagonal
vs.
Orient-Macksburg
|
4:00 PM CT
|
Diagonal High School
|
4-0 (25-8, 25-14, 25-22, 15-11)
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
4:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
|
Tournament
|
|
|
|
Waterloo East
vs.
Cedar Falls
|
4:00 PM CT
|
Waterloo East High School
|
|
Holmes
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Columbus Catholic
|
4:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
2-0 (25-23, 21-11)
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Rock Valley
|
4:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Rock Valley
|
4:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Rock Valley
|
4:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
2-1 (20-22, 21-14, 15-10)
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Western Christian
|
4:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
2-0 (21-10, 21-12)
|
Western Christian Late Season Tournament
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Des Moines East
|
4:45 PM CT
|
Fort Dodge Senior High School
|
2-0 (25-6, 25-11)
|
A
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Shenandoah
|
5:00 PM CT
|
Atlantic High School Gym
|
|
CXL
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Burlington
|
5:00 PM CT
|
Burlington High School
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Ballard
|
5:00 PM CT
|
Dallas Center-Grimes Meadows
|
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Unity Christian
|
5:00 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
|
Triangular
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Washington
|
5:00 PM CT
|
Iowa City West High School South Gym
|
3-1 (17-21, 21-18, 23-21, 26-24)
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Marion
|
5:00 PM CT
|
Jefferson High School Main Gym
|
3-0 (25-17, 25-18, 25-19)
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Marion
|
5:00 PM CT
|
Jefferson High School Main Gym
|
3-0 (25-6, 25-6, 25-13)
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Iowa City High
|
5:00 PM CT
|
Kennedy High School Main Gym
|
3-0 (25-16, 25-21, 25-17)
|
|
|
|
|
|
5:00 PM CT
|
Keokuk High School Wright Fieldhouse |
|
Freshman SEC Conference Tournament
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City Liberty
|
5:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
3-1 (25-18, 25-11, 22-25, 25-23)
|
A Team Match
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City Liberty
|
5:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
|
B Team Match
|
|
|
|
PCM
vs.
Southeast Polk
|
5:00 PM CT
|
PCM High School
|
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Prairie
|
5:00 PM CT
|
Xavier High School Ron Thillen Gymnasium
|
3-0 (25-14, 25-21, 25-20)
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Prairie
|
5:00 PM CT
|
Xavier High School Ron Thillen Gymnasium
|
3-0 (26-24, 25-22, 25-12)
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Woodbury Central
|
5:15 PM CT
|
Western Christian High School
|
2-0 (21-12, 21-11)
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Boyden-Hull
|
5:15 PM CT
|
Western Christian High School
|
2-0 (21-18, 21-18)
|
Western Christian Late Season Tournament
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sheldon
|
5:30 PM
|
|
2-1 (21-19, 14-21, 15-12)
|
Heelan 9th Tournament
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Ankeny
|
5:30 PM CT
|
Ankeny Christian Academy
|
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
Dallas Center-Grimes
|
5:30 PM CT
|
Ballard High School
|
2-0 (25-21, 25-12)
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
English Valleys
|
5:30 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Knoxville High School |
|
Triangular
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
OABCIG
|
5:30 PM CT
|
OABCIG Senior High School
|
2-0 (25-8, 25-12)
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Pella
|
5:30 PM CT
|
Pella High School
|
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
South O'Brien
|
5:45 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Shenandoah
|
6:00 PM CT
|
Atlantic High School Gym
|
|
CXL
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Central DeWitt
|
6:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
2-0 ()
|
Bettendorf Gold
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Central DeWitt
|
6:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
2-0 ()
|
Bettendorf Black
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Clinton High School |
|
Freshmen Quad
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Des Moines East
|
6:00 PM CT
|
Fort Dodge Senior High School
|
2-1 (18-25, 25-9, 25-9)
|
B
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Davenport West
|
6:00 PM CT
|
North High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Dubuque Senior
|
6:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Silver
|
|
|
|
North Scott
vs.
Dubuque Senior
|
6:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Scarlet
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
North Tama High School Main Gym |
|
NT F/S Quad vs S. Tama, Union, DNH
|
|
|
|
Union Community
vs.
Dike-New Hartford
|
6:00 PM CT
|
North Tama High School North Tama MPR
|
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Lewis Central
|
6:00 PM CT
|
Treynor Community School
|
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
6:15 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
2-0 (21-15, 21-18)
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Ankeny
|
6:30 PM CT
|
Ankeny Christian Academy
|
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Southeast Polk
|
6:30 PM CT
|
PCM High School
|
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Cuba City
|
6:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Union Community
|
6:40 PM CT
|
North Tama High School Main Gym
|
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Dike-New Hartford
|
6:40 PM CT
|
North Tama High School North Tama MPR
|
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Rock Valley
|
6:45 PM CT
|
Western Christian High School
|
2-1 (21-12, 15-21, 17-15)
|
Western Christian Late Season Tournament
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Kuemper Catholic
|
7:00 PM CT
|
Atlantic High School Gym
|
2-1 (20-25, 25-15, 15-11)
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Dubuque Senior
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Scarlet
|
|
|
|
North Scott
vs.
Dubuque Senior
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Silver
|
|
|
|
North Tama
vs.
Dike-New Hartford
|
7:30 PM CT
|
North Tama High School Main Gym
|
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
South Tama
|
7:30 PM CT
|
North Tama High School North Tama MPR
|
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Dubuque Hempstead
|
7:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Sioux Center
|
7:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
2-1 (21-14, 16-21, 15-8)
|
|
|
|