|
Prairie
vs.
Iowa City West
|
3:30 PM CT
|
Prairie Creek Intermediate North Gym
|
|
Prairie Orange vs NW Gold
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Lamoni
|
4:00 PM CT
|
Central Decatur High School High School Gym
|
|
|
|
|
|
Central MS Waterloo
vs.
George Washington Carver Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Central Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
CAM
|
4:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Waverly-Shell Rock
|
4:00 PM CT
|
Holmes Junior High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Hoover MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Hoover Middle School
|
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Interstate 35
|
4:00 PM CT
|
I-35 High School
|
|
|
|
|
|
Moulton-Udell
vs.
Twin Cedars
|
4:00 PM CT
|
Moulton-Udell High School
|
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Edgewood-Colesburg
|
4:00 PM CT
|
North Linn High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Edgewood-Colesburg
|
4:00 PM CT
|
North Linn High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
Madrid
|
4:00 PM CT
|
Ogden High School
|
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Pleasantville
|
4:00 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High
|
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
ACGC
|
4:00 PM CT
|
Van Meter School
|
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Mormon Trail
|
4:00 PM CT
|
Wayne Community High School JH Gym
|
|
A game first (best of 5), followed by B game
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Missouri Valley
|
4:00 PM CT
|
Woodbine High School JH Gym
|
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Prairie
|
4:15 PM
|
|
|
Prairie Black vs NC Silver @ North Central 180 W Forevergreen Rd, North Liberty, IA 52317
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
4:15 PM
|
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Boone
|
4:15 PM CT
|
Boone High School
|
2-1 (21-17, 10-21, 15-13)
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Boone
|
4:15 PM CT
|
Boone High School
|
1-0 (21-18, 9-21, 11-15)
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Boone
|
4:15 PM CT
|
Boone High School
|
2-1 (10-21, 21-17, 21-14)
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Boone
|
4:15 PM CT
|
Boone High School
|
2-1 (12-21, 21-12, 21-10)
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Mason City
|
4:15 PM CT
|
Charles City Middle School
|
|
Opponents: Clear Lake & Charles City
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Creston
|
4:15 PM CT
|
Clarinda Middle School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Riceville
vs.
Clarksville
|
4:15 PM CT
|
Clarksville High School
|
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Mason City
|
4:15 PM CT
|
Clear Lake Middle School Clear Lake Middle School
|
|
Opponents: Clear Lake & Charles City
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Lewis Central
|
4:15 PM CT
|
Glenwood Middle School
|
|
LCMS 8th Grade Volleyball
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Sheldon
|
4:15 PM CT
|
Intermediate School
|
4-0 (21-11, 21-7, 21-4, 21-16)
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Dike-New Hartford
|
4:15 PM CT
|
Janesville High School Shelly Sorensen Gym (Middle School Gym)
|
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Lynnville-Sully
|
4:15 PM CT
|
Keota High School
|
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Rock Valley
|
4:15 PM CT
|
Rock Valley High School
|
2-1 (21-12, 17-21, 21-16)
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
West Fork
|
4:15 PM CT
|
Rockford High School
|
|
Match
|
|
|
|
South Tama
vs.
Center Point-Urbana
|
4:15 PM CT
|
South Tama County Middle
|
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Underwood
|
4:15 PM CT
|
Tri-Center High School
|
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Vinton-Shellsburg
|
4:15 PM CT
|
Vernon Middle School
|
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Iowa Falls-Alden
|
4:15 PM CT
|
Webster City Middle School
|
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
Collins-Maxwell
|
4:30 PM CT
|
Baxter High School
|
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Ottumwa
|
4:30 PM CT
|
Fort Madison Middle School
|
|
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Washington
|
4:30 PM CT
|
Keokuk Middle School KMS Gym
|
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Roland-Story
|
4:30 PM CT
|
Nevada Middle School FieldHouse
|
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Newton
|
4:30 PM CT
|
Newton Berg (Newton) Middle School
|
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Perry
|
4:30 PM CT
|
South Hamilton Elementary School Elementary Gym
|
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Ames
|
4:30 PM CT
|
Stilwell Junior High School
|
|
|
|
|
|
East Atchinson
vs.
Hamburg
|
5:00 PM
|
|
|
@Tarkio
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Ar-We-Va
|
5:00 PM CT
|
Ar-We-Va High School
|
|
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
Des Moines Christian
|
5:00 PM CT
|
Woodward-Granger High School Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Central Lyon
|
5:15 PM CT
|
George-Little Rock Elementary George-Little Rock Elementary
|
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Boyden-Hull
|
5:15 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan Middle School
|
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Platteville
|
5:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
Hempstead Gold vs Platteville Red
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Platteville
|
6:45 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
Hempstead Gold vs Platteville White
|
|
|