|
Regina Catholic
vs.
Durant
|
TBD
|
|
2-0 (21-10, 21-13)
|
|
|
|
|
Belmond-Klemme
vs.
Southeast Valley
|
12:00 AM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
2-0 (21-16, 21-14)
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
South Winneshiek
|
12:00 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-16, 21-10)
|
Decorah TMNT
|
|
|
|
Decorah
vs.
Clayton Ridge
|
12:00 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-8, 21-15)
|
Decorah TMNT
|
|
|
|
Decorah
vs.
Jesup
|
12:00 AM CT
|
Decorah High School
|
2-1 (21-15, 19-21, 15-9)
|
Decorah TMNT
|
|
|
|
Crestwood
vs.
Aplington-Parkersburg
|
12:00 AM CT
|
Dunkerton High School
|
2-1 (22-25, 25-16, 15-8)
|
Dunkerton Invite
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Midland
|
12:00 AM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School HS Gym
|
2-0 (21-6, 21-12)
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Tipton
|
12:00 AM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School HS Gym
|
2-0 (21-12, 21-15)
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Springville
|
12:00 AM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School HS Gym
|
2-0 (26-24, 21-11)
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Bishop Heelan
|
12:00 AM CT
|
Sioux City East High School
|
2-0 (21-13, 21-13)
|
|
|
|
|
BGM
vs.
East Marshall
|
12:00 AM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
2-1 (21-19, 14-21, 15-13)
|
South Tama Tournament
|
|
|
|
Boone
vs.
Grand View Christian
|
8:00 AM CT
|
Boone High School
|
2-0 (21-13, 21-17)
|
Boone Invitational
|
|
|
|
Stanton
vs.
Mount Ayr
|
8:30 AM CT
|
Bedford High School Small Gym
|
2-0 (21-6, 21-4)
|
Bedford Tournament
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Riceville
|
8:30 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-19, 21-4)
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Clayton Ridge
|
8:30 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-11, 21-8)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
|
8:30 AM CT
|
Nevada High School |
|
Nevada Varsity Volleyball Invitational
|
|
|
|
|
8:30 AM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School |
|
North Cedar Invitational
|
|
|
|
Springville
vs.
Durant
|
8:30 AM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 (21-15, 21-12)
|
North Cedar Invitational
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Akron-Westfield
|
9:00 AM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
2-1 (8-21, 21-10, 15-13)
|
Varsity Tournament
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Storm Lake
|
9:00 AM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
2-1 (21-16, 15-21, 15-9)
|
Varsity Tournament
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
GTRA
|
9:00 AM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
2-0 (21-12, 21-10)
|
Alta-Aurelia Tournament
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Belmond-Klemme
|
9:00 AM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
2-0 (21-11, 21-9)
|
BG Tournament
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Belmond-Klemme
|
9:00 AM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
2-1 (21-17, 16-21, 15-7)
|
BG Tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Boone High School |
|
Boone Volleyball Invitational
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Grand View Christian
|
9:00 AM CT
|
Boone High School
|
2-1 (21-18, 6-21, 12-15)
|
|
|
|
|
Denver
vs.
North Fayette Valley
|
9:00 AM CT
|
Cyclone Center Cyclone Center Varsity Gym
|
2-0 (21-6, 21-7)
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Kingsland
|
9:00 AM CT
|
Decorah High School
|
2-1 (11-21, 21-19, 15-8)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
9:00 AM CT
|
Denver Athletic Complex Denver Athletic Complex
|
2-0 (21-11, 21-15)
|
Denver Tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Dunkerton High School |
|
Dunkerton Volleyball Tournament
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Waterloo Christian
|
9:00 AM CT
|
Dunkerton High School
|
2-1 (13-21, 21-10, 15-8)
|
Dunkerton Tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School |
|
HMS Volleyball Tourney
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School |
|
HMS Volleyball Tourney
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
Lawton-Bronson
|
9:00 AM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
2-0 (21-19, 21-16)
|
Western Valley Conference Tournament
|
|
|
|
Cedar Valley Christian
vs.
Bellevue
|
9:00 AM CT
|
Marquette High School
|
2-0 (25-11, 29-27)
|
Marquette Volleyball Invitational
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Bellevue
|
9:00 AM CT
|
Marquette High School
|
2-0 (25-21, 25-19)
|
Marquette Volleyball Invitational
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Mount Vernon High School |
|
Invitational
|
|
|
|
River Valley
vs.
Ridge View
|
9:00 AM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-0 (21-15, 21-12)
|
WVC Tournament
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
West Monona
|
9:00 AM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-1 (14-21, 21-11, 15-6)
|
Conference Tournament
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Sioux City East High School |
|
East Invite
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Hinton
|
9:00 AM CT
|
Sioux City East High School
|
2-0 (21-19, 21-15)
|
East Invite
|
|
|
|
Grinnell
vs.
East Marshall
|
9:00 AM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
2-0 (21-15, 21-17)
|
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center |
|
Southwest Valley Volleyball Tournament
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Exira-EHK
|
9:00 AM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-0 (21-14, 21-9)
|
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Spencer Senior High School |
|
Spencer Invitational
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services |
|
Cedar Falls Tiger Varsity Volleyball Invitational
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Columbus Catholic
|
9:00 AM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (21-11, 21-7)
|
Cedar Falls Invite - Pool Play
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Grundy Center
|
9:00 AM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (21-9, 21-11)
|
Cedar Falls Invite - Pool Play
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Durant
|
9:15 AM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 (21-17, 21-11)
|
North Cedar Invitational
|
|
|
|
Remsen St. Mary's
vs.
Alta-Aurelia
|
9:30 AM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
2-1 (21-13, 16-21, 15-12)
|
Alta-Aurelia Tournament
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Postville
|
9:30 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-10, 21-19)
|
|
|
|
|
Central Elkader
vs.
Clayton Ridge
|
9:30 AM CT
|
Decorah High School
|
2-1 (11-21, 21-19, 15-10)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Dike-New Hartford
|
9:30 AM CT
|
Mount Vernon High School
|
2-0 (30-28, 25-23)
|
Mount Vernon - ICL Fall Classic
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Glenwood
|
9:35 AM CT
|
Nevada High School Nevada High School
|
2-0 (21-14, 26-24)
|
Nevada Cubs Varsity Volleyball Tournament
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Perry
|
9:45 AM CT
|
South Tama High School Gym
|
2-0 (21-9, 21-10)
|
South Tama Invitational
|
|
|
|
Spencer
vs.
Central Lyon
|
10:00 AM
|
|
2-1 (21-17, 16-21, 15-10)
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Mount Ayr
|
10:00 AM CT
|
Bedford High School
|
2-0 (21-5, 21-9)
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
MFL MarMac
|
10:00 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-4, 21-12)
|
Decorah TMNT
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
North Fayette Valley
|
10:00 AM CT
|
Denver Athletic Complex Denver Athletic Complex
|
2-0 (21-7, 21-15)
|
Denver Tournament
|
|
|
|
Denver
vs.
Tripoli
|
10:00 AM CT
|
Denver High School Cyclone Center Varsity Gym
|
2-0 (21-17, 21-11)
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Okoboji
|
10:00 AM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
2-1 (18-21, 21-17, 15-7)
|
|
|
|
|
Lawton-Bronson
vs.
OABCIG
|
10:00 AM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
2-0 (21-15, 21-10)
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Ridge View
|
10:00 AM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-0 (21-10, 21-10)
|
WVC Tournament
|
|
|
|
West Monona
vs.
Siouxland Christian
|
10:00 AM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-1 (18-21, 21-16, 15-10)
|
WVC Tournament Game
|
|
|
|
Hinton
vs.
Sioux City North
|
10:00 AM CT
|
Sioux City East High School
|
2-1 (21-9, 19-21, 15-9)
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Diagonal
|
10:00 AM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-0 (21-10, 26-24)
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Iowa City Liberty
|
10:30 AM CT
|
Mount Vernon High School
|
2-1 (25-17, 20-25, 15-10)
|
|
|
|
|
West Monona
vs.
Ridge View
|
10:30 AM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-0 (21-14, 21-12)
|
Conference Tournament pool play
|
|
|
|
East Marshall
vs.
Waterloo East
|
10:30 AM CT
|
South Tama High School Gym
|
2-0 (21-6, 21-14)
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Grundy Center
|
10:30 AM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (21-12, 21-7)
|
Cedar Falls Invite - Pool Play
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Columbus Catholic
|
10:30 AM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (21-9, 21-11)
|
Cedar Falls Invite - Pool Play
|
|
|
|
Remsen St. Mary's
vs.
Akron-Westfield
|
11:00 AM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
2-0 (21-9, 21-17)
|
Alta-Aurelia Tournament
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Storm Lake
|
11:00 AM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
2-1 (21-8, 16-21, 15-12)
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Belmond-Klemme
|
11:00 AM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
2-0 (21-11, 21-13)
|
BGHS Tournament
|
|
|
|
Forest City
vs.
Grand View Christian
|
11:00 AM CT
|
Boone Central High School
|
2-1 (8-21, 22-20, 15-13)
|
Boone Tournament
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Postville
|
11:00 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-8, 21-13)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Tripoli
|
11:00 AM CT
|
Denver Athletic Complex Denver Athletic Complex
|
2-1 (21-19, 16-21, 15-10)
|
Denver Tournament
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
South O'Brien
|
11:00 AM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
2-1 (16-21, 21-17, 15-4)
|
H-M-S Tournament
|
|
|
|
Durant
vs.
Midland
|
11:00 AM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 (21-10, 21-7)
|
North Cedar Invitational
|
|
|
|
Hinton
vs.
Lewis Central
|
11:00 AM CT
|
Sioux City East High School
|
2-0 (21-18, 21-13)
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Clarke
|
11:00 AM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-0 (21-12, 21-14)
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Central Lyon
|
11:00 AM CT
|
Spencer Senior High School Spencer Senior High School
|
2-1 (16-21, 21-16, 15-9)
|
Spencer Tourney
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Ankeny Christian
|
11:15 AM CT
|
Dunkerton High School
|
2-0 (21-14, 21-18)
|
Dunkerton Tournament
|
|
|
|
Lisbon
vs.
BGM
|
11:15 AM CT
|
South Tama High School Gym
|
2-0 (21-2, 21-10)
|
South Tama Invitational
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Carroll
|
11:16 AM CT
|
Nevada High School Nevada High School
|
2-0 (21-13, 21-16)
|
Nevada Cubs Varsity Volleyball Tournament
|
|
|
|
Jesup
vs.
Postville
|
11:30 AM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-8, 21-10)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Pleasant Valley
|
11:30 AM CT
|
Mount Vernon High School
|
2-0 (25-14, 25-12)
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
Siouxland Christian
|
11:30 AM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-0 (21-17, 21-18)
|
Conference Tournament pool play
|
|
|
|
Westwood
vs.
Lawton-Bronson
|
11:40 AM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
2-1 (21-15, 11-21, 15-12)
|
Western Valley Conference Tournament
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
River Valley
|
11:40 AM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-1 (21-18, 9-21, 15-10)
|
WVC Tournament
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Central Elkader
|
12:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-16, 21-14)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Riceville
vs.
MFL MarMac
|
12:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-9, 21-11)
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Beckman Catholic
|
12:00 PM CT
|
Denver High School Cyclone Center Varsity Gym
|
2-0 (21-11, 21-17)
|
Denver Tournament
|
|
|
|
Lisbon
vs.
South Tama
|
12:00 PM CT
|
South Tama High School Gym
|
2-0 (21-9, 21-12)
|
South Tama Invitational
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
East Marshall
|
12:00 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
2-0 (22-20, 21-12)
|
South Tama Tournament
|
|
|
|
AHSTW
vs.
CAM
|
12:00 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-1 (19-21, 21-14, 15-13)
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
AHSTW
|
12:00 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-0 (21-19, 21-16)
|
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Central Lyon
|
12:00 PM CT
|
Spencer Senior High School Spencer Senior High School
|
2-0 (21-12, 21-16)
|
Spencer Invitational
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Grundy Center
|
12:00 PM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-1 (21-14, 16-21, 15-12)
|
Cedar Falls Invite - Pool Play
|
|
|
|
Urbandale
vs.
Columbus Catholic
|
12:00 PM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (21-8, 21-13)
|
Cedar Falls Invite - Pool Play
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Des Moines Christian
|
12:05 PM CT
|
Nevada High School Nevada High School
|
2-0 (21-19, 21-13)
|
Nevada Cubs Varsity Volleyball Tournament
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Mount Ayr
|
12:30 PM CT
|
Bedford High School
|
2-1 (21-11, 17-21, 15-11)
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Siouxland Christian
|
12:30 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-0 (21-14, 21-16)
|
WVC Tournament
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Durant
|
12:30 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 (21-17, 21-15)
|
|
|
|
|
West Monona
vs.
River Valley
|
12:40 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
2-0 (21-13, 21-10)
|
WVC Tournament
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Aplington-Parkersburg
|
12:45 PM CT
|
Dunkerton High School
|
2-0 (21-9, 21-13)
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Rock Valley
|
12:45 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
2-0 (21-17, 21-16)
|
HMS Volleyball Tourney
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
GTRA
|
1:00 PM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
2-0 (21-14, 21-16)
|
Alta - Aurelia Tournament
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
North Fayette Valley
|
1:00 PM CT
|
Cyclone Center Cyclone Center Varsity Gym
|
2-0 (21-11, 21-5)
|
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Tripoli
|
1:00 PM CT
|
Cyclone Center Cyclone Center Varsity Gym
|
2-0 (21-17, 21-9)
|
|
|
|
|
Riceville
vs.
Postville
|
1:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-7, 21-15)
|
|
|
|
|
Central Elkader
vs.
Jesup
|
1:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (22-20, 22-20)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Jesup
vs.
Kingsland
|
1:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-11, 21-10)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
MFL MarMac
|
1:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-1 (19-21, 21-18, 15-13)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Denver
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
1:00 PM CT
|
Denver High School Cyclone Center Varsity Gym
|
2-0 (21-15, 21-16)
|
Denver Tournament
|
|
|
|
Lawton-Bronson
vs.
Woodbury Central
|
1:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
2-0 (21-15, 21-6)
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Fremont-Mills
|
1:00 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-1 (16-21, 22-20, 15-12)
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Lenox
|
1:00 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Hinton
|
1:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
2-0 (21-19, 21-15)
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
Belmond-Klemme
|
2:00 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
2-0 (21-16, 21-13)
|
Garrigan Tournament
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Belmond-Klemme
|
2:00 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
2-0 (21-19, 21-13)
|
Bishop Garrigan Tournament
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
MFL MarMac
|
2:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-12, 21-19)
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Regina Catholic
|
2:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-1 (21-14, 18-21, 15-13)
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Grinnell
|
2:15 PM CT
|
South Tama High School Gym
|
2-0 (21-14, 21-15)
|
South Tama Invitational
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Northwestern, SD
|
2:30 PM CT
|
Sanford Pentagon
|
2-0 (25-10, 25-21)
|
Sanford Pentagon Invitational
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Lenox
|
2:30 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-0 (21-19, 21-13)
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Central Lyon
|
2:30 PM CT
|
Spencer Senior High School Spencer Senior High School
|
2-0 (21-19, 21-15)
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Lake Mills
|
2:40 PM CT
|
Nevada High School Nevada High School
|
2-0 (21-15, 21-13)
|
Nevada Invitational - Bracket Play
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Exira-EHK
|
2:45 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-0 (21-18, 21-15)
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Central Lyon
|
2:45 PM CT
|
Spencer Senior High School Spencer Senior High School
|
2-0 (21-16, 21-16)
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Urbandale
|
2:45 PM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (21-17, 21-19)
|
Championship Bracket - Quaterfinals
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Cedar Rapids Washington
|
2:45 PM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (21-18, 21-19)
|
Consolation Bracket - Quarterfinals
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Bedford
|
3:00 PM CT
|
Bedford High School
|
2-0 (21-15, 21-12)
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Grand View Christian
|
3:00 PM CT
|
Boone High School
|
2-0 (21-16, 21-16)
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Postville
|
3:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-15, 21-14)
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Clayton Ridge
|
3:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (21-11, 21-5)
|
Decorah Tournament
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Dunkerton
|
3:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
2-1 (25-20, 12-25, 15-9)
|
Dunkerton Tournament
|
|
|
|
Tipton
vs.
Durant
|
3:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School HS Gym
|
2-0 (21-18, 21-10)
|
North Cedar Tournament
|
|
|
|
Hinton
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
3:00 PM CT
|
Sioux City East High School
|
2-0 (21-9, 21-19)
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Waterloo East
|
3:00 PM CT
|
South Tama High School Gym
|
2-0 (21-9, 21-16)
|
South Tama Invitational
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
East Marshall
|
3:00 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
2-0 (21-13, 22-20)
|
South Tama Tournament
|
|
|
|
Forest City
vs.
Grand View Christian
|
3:30 PM CT
|
Boone Central High School
|
2-1 (13-21, 23-21, 15-13)
|
Boone Tournament
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Regina Catholic
|
3:30 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 (21-17, 21-19)
|
North Cedar Invitational
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Huron, SD
|
3:30 PM CT
|
Sanford Pentagon
|
2-0 (25-11, 25-23)
|
Sanford Pentagon Invitational
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
CAM
|
4:00 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
2-1 (19-25, 25-22, 15-13)
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Osage
|
4:00 PM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (25-12, 25-15)
|
Championship Bracket - Semifinals
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Columbus Catholic
|
4:00 PM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (25-20, 25-23)
|
Consolation Bracket - Semifinals
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Wapello
|
5:00 PM
|
|
2-0 (25-6, 25-9)
|
SuperConference Finals
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Holy Trinity Catholic
|
5:00 PM
|
|
2-0 (25-13, 25-12)
|
SuperConference Finals
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Dowling Catholic
|
5:00 PM CT
|
University of Northern Iowa: Wellness & Recreation Services
|
2-0 (25-13, 25-15)
|
Championship Bracket - Finals
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Sioux Falls O'Gorman
|
5:30 PM CT
|
Sanford Pentagon
|
2-0 (25-14, 25-12)
|
Sanford Pentagon Invitational
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Dakota Valley, SD
|
6:30 PM CT
|
Sanford Pentagon
|
2-0 (25-23, 25-22)
|
Sanford Pentagon Invitational
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
West Burlington
|
7:00 PM
|
|
|
Conference Tourn.
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
West Burlington
|
8:00 PM
|
|
2-1 (25-22, 21-25, 15-12)
|
Conference Finals at SCC
|
|
|
|
Riceville
vs.
Clayton Ridge
|
11:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-1 (21-19, 13-21, 17-15)
|
|
|
|