|
Prairie
vs.
Iowa City High
|
3:30 PM CT
|
Prairie Creek Intermediate North Gym
|
|
Prairie Black vs SE Red
|
|
|
|
Bunger MS Waterloo
vs.
Central MS Waterloo
|
4:00 PM
|
|
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
Van Meter
|
4:00 PM CT
|
Baxter High School
|
|
"B" Games
|
|
|
|
CAM
vs.
Nodaway Valley
|
4:00 PM CT
|
CAM Middle School
|
4-0 ()
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Mount Ayr
|
4:00 PM CT
|
Central Decatur High School
|
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Interstate 35
|
4:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
|
Main Gym - 2 court format
|
|
|
|
Earlham
vs.
Martensdale-St Marys
|
4:00 PM CT
|
Earlham High School
|
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Fremont-Mills
|
4:00 PM CT
|
East Mills Elementary School
|
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
Essex
|
4:00 PM CT
|
Griswold High School
|
|
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Wayne
|
4:00 PM CT
|
Lamoni High School
|
|
PPD
|
|
|
|
Murray
vs.
East Union
|
4:00 PM CT
|
Murray High School
|
2-0 (21-6, 21-9)
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Midland
|
4:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Clinton
|
4:00 PM CT
|
North Scott Junior High School North Scott Junior High School
|
|
8th Red VB
|
|
|
|
North Scott
vs.
Central DeWitt
|
4:00 PM CT
|
North Scott Junior High School North Scott Junior High School
|
3-0 (25-22, 25-18, 15-3)
|
8th Gray VB
|
|
|
|
Paton-Churdan
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
4:00 PM CT
|
Paton-Churdan Community School
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Valley
|
4:00 PM CT
|
Prairieview School
|
|
Stilwell Junior High School
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Valley
|
4:00 PM CT
|
Prairieview School
|
|
Stilwell Junior High School
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Sidney
|
4:00 PM CT
|
Shenandoah Middle School MS Gym
|
3-0 (25-6, 25-10, 15-8)
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Moravia
|
4:00 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High SEW High School (Big Gym
|
|
|
|
|
|
Stanton
vs.
Hamburg
|
4:00 PM CT
|
Stanton High School
|
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Muscatine
|
4:00 PM CT
|
Susan Clark Junior High
|
|
PV White/Blue @ Muscatine Purple/Gold
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Melcher-Dallas
|
4:00 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Iowa Falls-Alden
|
4:15 PM CT
|
Aplington-Parkersburg Middle School
|
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Harlan Community
|
4:15 PM CT
|
Atlantic Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Boyden-Hull
|
4:15 PM CT
|
Central Lyon Activities Center
|
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Southwest Valley
|
4:15 PM CT
|
Clarinda Garfield Elementary/Middle School Middle School Gym
|
2-1 (14-21, 21-11, 15-8)
|
A and B games (Best of 3 to 21)
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Carroll
|
4:15 PM CT
|
Denison Middle School
|
2-1 (25-17, 17-25, 17-15)
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Carroll
|
4:15 PM CT
|
Denison Middle School
|
2-1 (25-21, 21-25, 15-6)
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Don Bosco
|
4:15 PM CT
|
Don Bosco High School
|
|
|
|
|
|
Keota
vs.
English Valleys
|
4:15 PM CT
|
English Valleys High School
|
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
AGWSR
|
4:15 PM CT
|
Grundy Center High School Main Gym
|
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Tipton
|
4:15 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Andersen Middle School
|
4:15 PM CT
|
Lewis Central Middle School LCMS Big Gym
|
|
LCMS Volleyball V/JV
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Marion
|
4:15 PM CT
|
Mary Welsh Elementary School
|
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Rockford
|
4:15 PM CT
|
North Butler Elementary
|
|
Match
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
BGM
|
4:15 PM CT
|
North Mahaska High School Elementary Gym
|
2-1 (25-9, 25-9, 21-25)
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
4:15 PM CT
|
Sioux Center Community Schools Sioux Center Middle School
|
|
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
OABCIG
|
4:15 PM CT
|
Storm Lake Middle School
|
|
|
|
|
|
Tri-County
vs.
Belle Plaine
|
4:15 PM CT
|
Tri-County Community School
|
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Tripoli
|
4:15 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
4-0 (21-18, 21-14, 24-22, 22-20)
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Cedar Falls
|
4:15 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Middle School
|
|
Cedar Falls Peet
|
|
|
|
Burlington
vs.
Fort Madison
|
4:30 PM CT
|
Edward Stone Middle School
|
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Meskwaki Settlement
|
4:30 PM CT
|
Meskwaki Settlement School
|
|
7th followed by 8th
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Oelwein
|
5:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
George-Little Rock
|
5:15 PM CT
|
Central Lyon Activities Center
|
|
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
GTRA
|
5:15 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
|
Match will be held in the Elementary School: 105 Ave A W
|
|
|