|
South Winneshiek
vs.
Jesup
|
8:00 AM CT
|
Jesup High School
|
2-1 (18-21, 11-21, 15-11)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
AGWSR
vs.
Wapsie Valley
|
9:00 AM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-0 (21-16, 21-17)
|
AP Volleyball Tournament
|
|
|
|
Central Elkader
vs.
Jesup
|
9:00 AM CT
|
Jesup High School
|
2-1 (14-21, 21-14, 15-4)
|
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Linn-Mar High School |
|
Linn-Mar Invitational
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
South Hardin High School |
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
Tipton
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
10:00 AM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-0 (21-13, 21-13)
|
Aux Gym
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Greene County
|
10:00 AM CT
|
South Hardin High School South Hardin High School
|
2-0 (21-17, 21-19)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Wapsie Valley
|
10:30 AM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-0 (21-19, 21-18)
|
AP Volleyball Tournament
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Wapsie Valley
|
11:15 AM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-1 (21-13, 17-21, 15-10)
|
AP Volleyball Tournament
|
|
|
|
Jesup
vs.
Alburnett
|
11:30 AM CT
|
Jesup High School
|
2-0 (21-17, 21-15)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
Oelwein
|
11:30 AM CT
|
South Hardin High School South Hardin High School
|
2-1 (15-21, 22-20, 15-11)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-0 (21-16, 21-18)
|
Aux Gym
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Nashua-Plainfield
|
12:45 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-0 (21-17, 21-1)
|
AP Volleyball Tournament
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Center Point-Urbana
|
1:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-0 (21-4, 21-19)
|
Aux Gym
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Oelwein
|
1:00 PM CT
|
South Hardin High School South Hardin High School
|
2-0 (21-14, 21-14)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
North Linn
vs.
Jesup
|
1:10 PM CT
|
Jesup High School
|
2-1 (16-21, 21-17, 15-10)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Jesup
vs.
West Central
|
2:50 PM CT
|
Jesup High School
|
2-0 (21-14, 21-9)
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
3:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-1 (21-13, 19-21, 15-11)
|
Championship Bracket-Quarterfinal Match
|
|
|
|
Boone
vs.
Oelwein
|
4:00 PM CT
|
South Hardin High School South Hardin High School
|
2-1 (21-19, 19-21, 15-6)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Grand View Christian
|
4:30 PM CT
|
South Hardin High School South Hardin High School
|
2-1 (12-21, 21-15, 15-11)
|
South Hardin Tournament
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Assumption
|
5:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
2-1 (22-20, 21-23, 15-8)
|
Championship Bracket-Semifinal Match
|
|
|