|
Tripoli
vs.
Janesville
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Diagonal
vs.
Mormon Trail
|
4:00 PM CT
|
Diagonal High School
|
4-0 (21-8, 21-11, 21-16, 21-13)
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Iowa City Liberty
|
4:00 PM CT
|
Iowa City West High School South Gym
|
3-0 (25-14, 25-18, 25-13)
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Jefferson High School Main Gym
|
3-2 (25-16, 25-22, 17-25, 24-26, 15-7)
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Sioux City East
|
4:00 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Fremont-Mills
|
4:15 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
2-0 (25-16, 25-14)
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Independence
|
5:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-1 (25-19, 15-25, 15-13)
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Independence
|
5:00 PM CT
|
Decorah High School
|
2-0 (25-16, 26-24)
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
Interstate 35
|
5:00 PM CT
|
Panorama High School
|
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Nevada
|
5:00 PM CT
|
PCM High School
|
|
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
Akron-Westfield
|
5:00 PM CT
|
Unity Christian High School
|
|
|
|
|
|
Solon
vs.
Oelwein
|
5:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
|
Triangular
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Prairie
|
5:00 PM CT
|
Washington High School
|
3-0 (21-2, 21-10, 21-3)
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Linn-Mar
|
5:00 PM CT
|
Xavier High School Ron Thillen Gymnasium
|
3-0 (25-20, 25-21, 26-24)
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Linn-Mar
|
5:00 PM CT
|
Xavier High School Ron Thillen Gymnasium
|
3-0 (25-20, 25-16, 25-14)
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Prince of Peace
|
5:15 PM CT
|
Maquoketa Valley High School High School Main Gym
|
2-0 (15-7, 15-6)
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Marquette Catholic
|
5:15 PM CT
|
North Linn High School
|
|
|
|
|
|
Springville
vs.
Easton Valley
|
5:15 PM CT
|
Springville High School Machovec Gym
|
2-0 (15-9, 15-7)
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Murray
|
5:30 PM CT
|
Ankeny Christian Academy
|
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Sheldon
|
5:30 PM CT
|
Boyden-Hull High School
|
0-0 (0-0, 0-0)
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Lenox
|
5:30 PM CT
|
Central Decatur High School
|
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Sioux City North
|
5:30 PM CT
|
Cherokee Washington High School
|
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Western Dubuque
|
5:30 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
2-1 (25-23, 23-25, 15-11)
|
Senior Columbia vs WD Black
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Western Dubuque
|
5:30 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
2-0 ()
|
Senior Scarlet vs WD Red
|
|
|
|
East Mills
vs.
Clarinda
|
5:30 PM CT
|
East Mills High School
|
2-0 (25-22, 25-9)
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
Ballard
|
5:30 PM CT
|
Gilbert High School HS Gym
|
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Red Oak
|
5:30 PM CT
|
Glenwood Community High School
|
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Harlan Community
|
5:30 PM CT
|
Lewis Central High School Auxiliary Gym
|
|
|
|
|
|
Meskwaki Settlement
vs.
GMG
|
5:30 PM CT
|
Meskwaki Settlement School
|
|
CXL
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
West Lyon
|
5:30 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Old Gym
|
2-1 (21-17, 12-21, 15-13)
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
English Valleys
|
5:30 PM CT
|
North Mahaska High School
|
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
English Valleys
|
5:30 PM CT
|
North Mahaska High School HS Gym
|
2-0 (21-11, 21-14)
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Woodward-Granger
|
5:30 PM CT
|
Pella Christian High School
|
|
|
|
|
|
Rock Valley
vs.
Central Lyon
|
5:30 PM CT
|
Rock Valley High School
|
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
George-Little Rock
|
5:30 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan Middle School
|
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Okoboji
|
5:30 PM CT
|
Sioux Center High School
|
2-0 (21-9, 21-3)
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:30 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Muscatine
|
6:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
2-0 (25-11, 25-10)
|
Muscatine Purple
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Muscatine
|
6:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
2-0 (25-10, 25-9)
|
Muscatine Gold
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Bettendorf
|
6:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
|
Freshmen Quad
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Bettendorf
|
6:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
2-1 ()
|
Bettendorf Black
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Bettendorf
|
6:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
|
Bettendorf Gold
|
|
|
|
North Scott
vs.
Assumption
|
6:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Scarlet
|
|
|
|
North Scott
vs.
Assumption
|
6:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Silver
|
|
|
|
|
6:00 PM CT
|
Pleasant Valley High School |
|
Freshmen Quad
|
|
|
|
Tripoli
vs.
Janesville
|
6:00 PM CT
|
Tripoli High School
|
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Tri-Center
|
6:00 PM CT
|
Underwood High School
|
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Oelwein
|
6:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
|
Triangular
|
|
|
|
Webster City
vs.
Iowa Falls-Alden
|
6:00 PM CT
|
Webster City High School
|
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Bettendorf
|
6:00 PM CT
|
West High School
|
|
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Western Dubuque
|
6:45 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
2-0 (26-24, 25-21)
|
Senior Scarlet vs WD Black
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Western Dubuque
|
6:45 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
2-1 ()
|
Senior Columbia vs WD Red
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Dubuque Hempstead
|
6:45 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Bettendorf
|
7:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
|
Bettendorf Black
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Bettendorf
|
7:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
2-1 ()
|
Bettendorf Gold
|
|
|
|
North Scott
vs.
Assumption
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Scarlet
|
|
|
|
North Scott
vs.
Assumption
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
|
North Scott Silver
|
|
|