|
Solon
vs.
Oelwein
|
5:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
2-0 (21-9, 21-9)
|
Triangular
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
Lake Mills
|
5:30 PM CT
|
Eagle Grove Elementary School
|
3-0 (25-10, 25-11, 25-14)
|
|
|
|
|
OABCIG
vs.
Storm Lake
|
5:30 PM CT
|
OABCIG Elementary And Middle School
|
3-1 (25-23, 14-25, 25-23, 25-17)
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Oelwein
|
6:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
2-0 (21-16, 21-17)
|
Triangular
|
|
|
|
Greene County
vs.
Roland-Story
|
6:30 PM CT
|
Greene County High School
|
3-1 (22-25, 25-18, 25-23, 25-13)
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Clarke
|
6:30 PM CT
|
Pleasantville High School
|
2-0 (25-20, 25-17)
|
Pleasantville Triangular
|
|
|
|
Saydel
vs.
West Marshall
|
6:30 PM CT
|
Saydel High School
|
3-0 (25-20, 25-17, 25-19)
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
West Lyon
|
6:45 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School New Gym
|
3-0 (25-19, 25-19, 25-21)
|
|
|
|
|
Rock Valley
vs.
Central Lyon
|
6:45 PM CT
|
Rock Valley High School
|
3-0 (25-17, 28-26, 25-15)
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Okoboji
|
6:45 PM CT
|
Sioux Center High School
|
3-0 (25-4, 25-10, 25-7)
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Sioux City North
|
7:00 PM CT
|
Cherokee Washington High School
|
3-0 (25-21, 25-21, 25-20)
|
Match
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
North Union
|
7:00 PM CT
|
Estherville-LC High School
|
3-2 (21-25, 21-25, 27-25, 25-19, 15-13)
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Bishop Garrigan
|
7:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
3-0 (25-17, 27-25, 25-21)
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Osage
|
7:00 PM CT
|
North Butler High School
|
3-0 (25-13, 25-15, 25-13)
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Nevada
|
7:00 PM CT
|
PCM High School
|
3-0 (25-17, 25-15, 25-17)
|
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
Akron-Westfield
|
7:00 PM CT
|
Unity Christian High School
|
3-0 (25-14, 25-16, 25-17)
|
|
|
|
|
Solon
vs.
Vinton-Shellsburg
|
7:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
2-1 (21-16, 14-21, 15-12)
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Tipton
|
7:00 PM CT
|
Wilton High School
|
3-1 (21-25, 25-21, 25-10, 25-14)
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Sheldon
|
7:15 PM CT
|
Boyden-Hull High School
|
3-1 (25-14, 25-21, 13-25, 27-25)
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Bellevue
|
7:15 PM CT
|
Camanche High School
|
3-1 (25-22, 25-19, 24-26, 25-11)
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Clear Lake
|
7:15 PM CT
|
Clear Lake High School Clear Lake High School
|
2-0 (25-20, 25-20)
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Clarinda
|
7:15 PM CT
|
East Mills High School
|
3-2 (14-25, 25-12, 21-25, 30-28, 15-7)
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Red Oak
|
7:15 PM CT
|
Glenwood Community High School
|
3-0 (25-9, 25-18, 25-21)
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Harlan Community
|
7:15 PM CT
|
Lewis Central High School Big Gym
|
3-0 (25-18, 27-25, 25-19)
|
|
|
|
|
Monticello
vs.
Anamosa
|
7:15 PM CT
|
Monticello High School
|
3-1 (25-27, 25-22, 25-12, 25-15)
|
Conference
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Mid-Prairie
|
7:15 PM CT
|
West Liberty High School
|
3-1 (25-22, 23-25, 25-17, 25-16)
|
|
|
|
|
Algona
vs.
St. Edmond
|
7:30 PM CT
|
Algona High School
|
3-0 (25-13, 25-10, 25-19)
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Clarke
|
7:30 PM CT
|
Pleasantville High School
|
2-1 (14-25, 25-23, 16-14)
|
Pleasantville/Clarke Triangular
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Sioux Central
|
7:30 PM CT
|
Southeast Valley High School
|
3-2 (25-21, 22-25, 19-25, 25-16, 15-5)
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Iowa Falls-Alden
|
7:30 PM CT
|
Webster City High School
|
3-0 (25-11, 25-11, 25-6)
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Charles City
|
8:00 PM CT
|
Clear Lake High School Clear Lake High School
|
2-1 (25-17, 20-25, 15-13)
|
|
|
|