|
Sheldon
vs.
South O'Brien
|
12:00 AM CT
|
Central Lyon High School
|
2-0 (21-8, 21-19)
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Boyden-Hull
|
12:00 AM CT
|
Central Lyon High School
|
2-0 (21-19, 21-19)
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Central Lyon
|
12:00 AM CT
|
Central Lyon High School
|
2-0 (22-20, 21-18)
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Pella
|
12:00 AM CT
|
PCM High School
|
2-0 (15-7, 15-11)
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Oskaloosa
|
12:00 AM CT
|
PCM High School High School Gym
|
2-1 (15-12, 8-15, 11-7)
|
|
|
|
|
Newton
vs.
PCM
|
12:00 AM CT
|
PCM High School High School Gym
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
Cherokee Washington
|
4:30 PM
|
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
ADM
|
4:30 PM CT
|
Atlantic High School Gym
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Boyden-Hull
|
4:30 PM CT
|
Central Lyon High School
|
|
Central Lyon FR/JV VB Tourney
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Bellevue
|
4:30 PM CT
|
Northeast Community School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Northeast
vs.
Calamus-Wheatland
|
4:30 PM CT
|
Northeast Community School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Regina Catholic
|
4:30 PM CT
|
Wilton High School
|
|
|
|
|
|
|
4:45 PM CT
|
Spencer Senior High School |
|
Spencer JV Tournament
|
|
|
|
|
4:45 PM CT
|
Spencer Senior High School |
|
Spencer JV Tournament
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Burlington
|
5:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Ballard
|
5:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Iowa Falls-Alden
|
5:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (21-14, 21-12)
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
South Hamilton
|
5:00 PM CT
|
Gilbert High School
|
|
Quadrangular
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Greene County
|
5:00 PM CT
|
Gilbert High School
|
|
Quadrangular
|
|
|
|
|
5:00 PM CT
|
Gilbert High School |
|
JV Volleyball Quadrangular
|
|
|
|
|
5:00 PM CT
|
Gilbert High School |
|
9th Volleyball Quadrangular
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
North Butler
|
5:00 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
2-0 (21-10, 21-10)
|
Triangular
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
North Butler
|
5:00 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
|
Hampton-Dumont Triangular
|
|
|
|
|
5:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School |
|
North Cedar JV Volleyball Invitational
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Union Community
|
5:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Unity Christian
|
5:00 PM CT
|
Northeast Community School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
|
5:00 PM CT
|
PCM High School |
|
PCM JV Volleyball Tournament
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:00 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
|
Western Dubuque JV Quad
|
|
|
|
Okoboji
vs.
Estherville Lincoln Central
|
5:30 PM
|
|
0-0 ()
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
MVAOCOU
|
5:30 PM CT
|
Denison High School
|
2-0 (25-17, 25-23)
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Dike-New Hartford
|
5:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
|
DNH JV Quad
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Cedar Falls
|
5:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School Competition Gym
|
2-0 (21-9, 21-10)
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
East Union Community School |
|
JV Triangular
|
|
|
|
Stanton
vs.
East Union
|
5:30 PM CT
|
East Union Community School Elementary Gym
|
2-0 (21-5, 21-6)
|
|
|
|
|
English Valleys
vs.
Belle Plaine
|
5:30 PM CT
|
English Valleys High School
|
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Newell-Fonda
|
5:30 PM CT
|
Graettinger/Terril High School
|
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
BGM
|
5:30 PM CT
|
North Mahaska High School HS Gym
|
2-1 (13-21, 21-16, 19-17)
|
|
|
|
|
North Polk
vs.
Norwalk
|
5:30 PM CT
|
North Polk High School
|
2-0 (21-16, 21-12)
|
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
West Bend-Mallard High School |
|
TLC JV Tournament
|
|
|
|
|
5:30 PM CT
|
Western Dubuque High School |
|
JV VB Quad
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-0 (25-21, 25-13)
|
West Court
|
|
|
|
North Scott
vs.
Dubuque Senior
|
5:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-1 (25-22, 24-26, 3-15)
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
Storm Lake
|
6:00 PM
|
|
0-0 ()
|
|
|
|
|
Ar-We-Va
vs.
Boyer Valley
|
6:00 PM CT
|
Ar-We-Va High School
|
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
ADM
|
6:00 PM CT
|
Atlantic High School Gym
|
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Waverly-Shell Rock
|
6:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (21-16, 21-7)
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Iowa Falls-Alden
|
6:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (21-12, 21-8)
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Clear Lake
|
6:00 PM CT
|
Mason City High School
|
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Anamosa
|
6:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
West Branch
|
6:00 PM CT
|
North Cedar Jr / Sr High School HS Gym
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Shenandoah
|
6:00 PM CT
|
Sidney High School
|
3-0 (25-15, 25-6, 25-11)
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Don Bosco
|
6:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Lynnville-Sully
|
6:15 PM CT
|
Montezuma High School
|
2-1 (20-22, 21-11, 15-13)
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Stanton
|
6:30 PM CT
|
East Union Community School Elementary Gym
|
2-1 (14-21, 21-15, 15-10)
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Sioux Central
|
6:30 PM CT
|
Graettinger/Terril High School
|
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Carlisle
|
6:30 PM CT
|
North Polk High School
|
2-0 (21-9, 21-7)
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Dubuque Senior
|
6:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-1 (22-25, 25-20, 15-12)
|
West Court
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
North Scott
|
6:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-1 (21-25, 26-24, 15-11)
|
East Court
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Dubuque Senior
|
6:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Waverly-Shell Rock
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (21-13, 22-20)
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Des Moines Roosevelt
|
7:00 PM CT
|
Roosevelt High School
|
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Lamoni
|
7:15 PM CT
|
Murray High School
|
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Treynor
|
7:30 PM CT
|
Atlantic High School Gym
|
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
East Union
|
7:30 PM CT
|
East Union Community School Elementary Gym
|
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
North Scott
|
7:30 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
2-0 (25-23, 25-23)
|
|
|
|