|
Orient-Macksburg
vs.
Ankeny Christian
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Iowa City Liberty
|
3:30 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
|
Prairie Point Black vs NC Purple
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Prairie
|
3:45 PM
|
|
|
Prairie Orange vs SE White @ Southeast
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Pleasant Valley
|
4:00 PM CT
|
Bettendorf Middle School
|
|
PV Blue/White Teams @ Bett Gold/Black
|
|
|
|
East Sac County
vs.
Manson-NW Webster
|
4:00 PM CT
|
East Sac County Elementary School
|
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
4:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
|
Played in Exira-
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Central MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Holmes Junior High School
|
|
|
|
|
|
Hoover MS Waterloo
vs.
Bunger MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Hoover Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Mount Ayr
|
4:00 PM CT
|
Lamoni High School
|
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Mormon Trail
|
4:00 PM CT
|
Murray High School Jerry Brown High School Gym
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
George Washington Carver Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Peet Junior High School
|
|
|
|
|
|
Springville
vs.
North Linn
|
4:00 PM CT
|
Springville High School Practice Gym
|
6-0 (8-15, 13-15, 10-15, 12-15, 13-15, 10-15)
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
North Scott
|
4:00 PM CT
|
Susan Clark Junior High
|
|
7th Red VB
|
|
|
|
North Scott
vs.
Muscatine
|
4:00 PM CT
|
Susan Clark Junior High
|
|
7th Gray VB
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
GTRA
|
4:00 PM CT
|
West Bend-Mallard High School
|
|
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Des Moines Christian
|
4:00 PM CT
|
West Central Valley Middle School
|
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Boyer Valley
|
4:00 PM CT
|
Woodbine High School JH Gym
|
|
|
|
|
|
Lennox
vs.
West Lyon
|
4:15 PM
|
|
3-0 (25-20, 25-10, 15-12, 17-25, 12-25, 25-20)
|
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
4:15 PM CT
|
BCLUW Middle School BCLUW Middle School
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
OABCIG
|
4:15 PM CT
|
Carroll Middle School
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
OABCIG
|
4:15 PM CT
|
Carroll Middle School
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
OABCIG
|
4:15 PM CT
|
Carroll Middle School
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
OABCIG
|
4:15 PM CT
|
Carroll Middle School
|
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Chariton
|
4:15 PM CT
|
Centerville Howar Middle School
|
|
7th & 8th to play at same time
|
|
|
|
Charles City
vs.
Waverly-Shell Rock
|
4:15 PM CT
|
Charles City High School
|
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Red Oak
|
4:15 PM CT
|
Clarinda High School Gym
|
2-0 (21-6, 21-12, 21-19, 21-4, 15-13, 14-16, 10-15)
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Atlantic
|
4:15 PM CT
|
Creston Middle School Creston Middle School Storm Gym
|
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Columbus Catholic
|
4:15 PM CT
|
Cyclone Center Cyclone Center JV Gym
|
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Harlan Community
|
4:15 PM CT
|
Denison Middle School
|
3-0 (25-14, 25-9, 15-9)
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Harlan Community
|
4:15 PM CT
|
Denison Middle School
|
3-0 (25-12, 26-24, 15-12)
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Russell Middle School
|
4:15 PM CT
|
Lewis Central Middle School Lewis Central Middle School
|
|
LCMS Volleyball Reserve Team
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Sheldon
|
4:15 PM CT
|
MOC-Floyd Valley Middle School Big Gym
|
8-0 ()
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Montezuma
|
4:15 PM CT
|
North Mahaska High School Elementary Gym
|
2-1 (25-23, 25-17, 23-25)
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Dunkerton
|
4:15 PM CT
|
North Tama High School Main Gym
|
|
7th followed by 8th
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Central Lyon
|
4:15 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan Middle School
|
|
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
Okoboji
|
4:15 PM CT
|
Storm Lake Middle School
|
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Audubon
|
4:15 PM CT
|
Tri-Center Middle School
|
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Solon
|
4:15 PM CT
|
Vernon Middle School
|
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Iowa Falls-Alden
|
4:15 PM CT
|
Webster City Middle School
|
|
|
|
|
|
West Branch
vs.
Regina Catholic
|
4:15 PM CT
|
West Branch High School
|
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Center Point-Urbana
|
4:15 PM CT
|
West Delaware Middle School Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Keokuk
|
4:30 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Mount Pleasant
|
4:30 PM CT
|
Fort Madison Middle School Fort Madison Middle School Main Gym
|
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
Perry
|
4:30 PM CT
|
Greene County Middle School Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Roland-Story
|
4:30 PM CT
|
Nevada Middle School FieldHouse
|
|
|
|
|
|
Perry
vs.
Greene County
|
4:30 PM CT
|
Perry High School
|
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Burlington
|
4:30 PM CT
|
Washington Middle School Washington Middle School
|
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Stanton
|
5:00 PM
|
|
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Wapsie Valley
|
5:15 PM CT
|
Dike-New Hartford Jr. High Junior High Gym
|
|
A Match
|
|
|
|
Wayne
vs.
Southeast Warren
|
5:15 PM CT
|
Wayne Community High School
|
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
5:30 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Wapsie Valley
|
5:45 PM CT
|
Dike-New Hartford Jr. High Junior High Gym
|
|
B Match
|
|
|