|
Storm Lake
vs.
Sioux City West
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
George-Little Rock
|
TBD
|
|
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Benton
|
5:00 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
South Hamilton
|
5:00 PM CT
|
Greene County High School
|
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Iowa City Liberty
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
2-0 (21-15, 21-17)
|
Liberty JV tourney
|
|
|
|
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School |
|
Liberty JV Tournament
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Linn-Mar
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
2-0 (21-14, 21-20)
|
Aux Gym
|
|
|
|
North Scott
vs.
Mount Vernon
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
2-0 (21-18, 21-12)
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
Nevada
|
5:00 PM CT
|
Roland-Story High School North Gym
|
|
|
|
|
|
Solon
vs.
Williamsburg
|
5:00 PM CT
|
Solon High School Main Gymnasium
|
|
Military Appreciation Night
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Saydel
|
5:00 PM CT
|
West Central Valley High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Easton Valley
|
5:15 PM CT
|
Easton Valley High School
|
2-0 (21-16, 21-19)
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Glenwood
|
5:15 PM CT
|
Lewis Central High School Big Gym
|
2-0 (25-12, 25-13)
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Prince of Peace
|
5:15 PM CT
|
Midland High School
|
2-0 (21-11, 21-14)
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
Rock Valley
|
5:30 PM CT
|
Boyden-Hull High School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Ballard
|
5:30 PM CT
|
Carlisle High School
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Winterset
|
5:30 PM CT
|
Carroll High School
|
2-0 (25-18, 25-23)
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
MOC-Floyd Valley
|
5:30 PM CT
|
Central Lyon High School
|
2-0 (21-15, 21-10)
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Colfax-Mingo
|
5:30 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
2-0 (21-7, 21-9)
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Denison-Schleswig
|
5:30 PM CT
|
Creston High School
|
2-0 (21-18, 21-15)
|
|
|
|
|
English Valleys
vs.
Keota
|
5:30 PM CT
|
English Valleys High School
|
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Sioux Central
|
5:30 PM CT
|
Graettinger/Terril High School
|
|
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
Des Moines Hoover
|
5:30 PM CT
|
Grand View Christian School
|
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Clarinda
|
5:30 PM CT
|
Harlan High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
HLV
|
5:30 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
2-0 (21-10, 21-17)
|
Pink Out
|
|
|
|
Murray
vs.
Diagonal
|
5:30 PM CT
|
Murray High School Jerry Brown High School Gym
|
2-1 (21-8, 21-12, 16-17)
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Iowa City West
|
5:30 PM CT
|
Prairie High School HS South Gym
|
2-0 (25-7, 25-11)
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
5:30 PM CT
|
Sheldon High School High School Gym
|
2-1 (13-21, 21-14, 18-16)
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Shenandoah High School
|
2-0 (28-26, 25-23)
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Jesup
|
5:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
2-0 (25-15, 25-11)
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Sioux Center
|
5:30 PM CT
|
West Lyon Community School High School Gym
|
2-1 (16-21, 14-21, 17-15)
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Mason City
|
5:45 PM CT
|
Roosevelt High School
|
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Linn-Mar
|
5:50 PM CT
|
Liberty High School
|
2-1 (18-21, 21-8, 15-9)
|
Main Gym
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Northeast
|
6:00 PM CT
|
Bellevue Middle + High School
|
|
Main Gym
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Crestwood
|
6:00 PM CT
|
Clear Lake High School Clear Lake High School
|
2-1 (17-21, 21-13, 15-3)
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
CAM
|
6:00 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
|
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
Boyer Valley
|
6:00 PM CT
|
Glidden-Ralston High School Glidden-Ralston High School
|
|
|
|
|
|
GMG
vs.
North Tama
|
6:00 PM CT
|
GMG High School Lower Gym
|
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Iowa Falls-Alden
|
6:00 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
2-0 (21-13, 21-16)
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
IKM-Manning
|
6:00 PM CT
|
IKM-Manning High School
|
2-0 (21-11, 21-19)
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Griswold
|
6:00 PM CT
|
Southwest Valley Middle School
|
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
6:00 PM CT
|
St. Edmond Catholic K-12 School St. Edmond Catholic K-12 School
|
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Audubon
|
End of
2nd
|
Tri-Center High School
|
2-0
|
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
Unity Christian
|
6:00 PM CT
|
Trinity Christian High School Trinity Christian High School
|
|
|
|
|
|
West Branch
vs.
Regina Catholic
|
6:00 PM CT
|
West Branch High School
|
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
North Cedar
|
6:15 PM CT
|
Calamus-Wheatland High School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Starmont
|
6:15 PM CT
|
Edgewood-Colesburg Jr Sr High Edgewood Gym
|
2-1 (21-15, 18-21, 15-9)
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
George-Little Rock
|
6:15 PM CT
|
Okoboji High School
|
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Springville
|
6:15 PM CT
|
Springville High School Machovec Gym
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Ankeny Centennial
|
6:30 PM CT
|
Ankeny Christian Academy
|
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Tripoli
|
6:30 PM CT
|
Dunkerton High School
|
|
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Danville
|
6:30 PM CT
|
Keokuk High School Wright Fieldhouse
|
|
|
|
|
|
Orient-Macksburg
vs.
Ankeny Christian
|
6:30 PM CT
|
Orient-Macksburg Community School
|
|
|
|
|
|
WACO
vs.
Pekin
|
6:30 PM CT
|
WACO High School
|
|
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Waterloo Christian
|
6:45 PM CT
|
Don Bosco High School
|
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Riceville
|
6:45 PM CT
|
Janesville High School High School Gym
|
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Liberty High School
|
2-0 (21-14, 21-18)
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Linn-Mar
|
7:30 PM CT
|
Liberty High School
|
2-0 (21-15, 21-19)
|
Main Gym
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
North Scott
|
8:20 PM CT
|
Liberty High School
|
2-0 (21-20, 21-12)
|
Aux Gym
|
|
|