|
Indianola
vs.
Des Moines Lincoln
|
12:00 AM CT
|
Prairieview School
|
2-0 (21-3, 21-6)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
Timberline School
|
2-0 (25-8, 25-19)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
Timberline School
|
2-0 (22-20, 21-17)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Ankeny
|
12:00 AM CT
|
Timberline School
|
2-0 (25-20, 26-24)
|
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Benton Community High School |
|
Benton Community Tournament
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Xavier
|
9:00 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-11, 21-11)
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Atlantic
|
9:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-17, 21-19)
|
Bishop bedier johnson tournament
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Dallas Center-Grimes
|
9:00 AM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-15, 21-17)
|
Bishop bedier johnson tournament
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Western Dubuque
|
9:00 AM CT
|
Waterloo East High School Waterloo East High School
|
2-0 (21-11, 22-20)
|
Main Gym
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Waterloo West High School |
|
Varsity Invitational
|
|
|
|
Marion
vs.
Maquoketa
|
10:00 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-8, 21-15)
|
Benton Tourney
|
|
|
|
North Scott
vs.
Iowa City High
|
10:00 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-1 (21-10, 10-21, 15-9)
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Waterloo East
|
10:00 AM CT
|
Waterloo East High School Waterloo East High School
|
2-1 (16-21, 21-11, 15-13)
|
Main Gym
|
|
|
|
Benton
vs.
North Scott
|
10:45 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-5, 21-17)
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Marion
|
10:45 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-8, 21-12)
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Maquoketa
|
11:00 AM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-3, 21-7)
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Knoxville
|
12:00 PM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-1 (14-21, 21-16, 15-13)
|
Bishop Johnson Bedier tournament
|
|
|
|
Hudson
vs.
Western Dubuque
|
12:00 PM CT
|
Waterloo East High School Waterloo East High School
|
2-0 (21-15, 21-9)
|
Upper Gym
|
|
|
|
Sergeant Bluff-Luton
vs.
Indianola
|
12:15 PM CT
|
Waukee High School
|
2-1 (22-25, 25-16, 15-10)
|
Waukee Tourney
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Bondurant-Farrar
|
12:30 PM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-14, 21-13)
|
Bondurant-Farrar Tournament
|
|
|
|
North Scott
vs.
Regina Catholic
|
1:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (21-9, 21-18)
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Marion
|
1:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
2-1 (19-21, 21-15, 15-13)
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Western Dubuque
|
1:00 PM CT
|
Waterloo East High School Waterloo East High School
|
2-0 (24-22, 21-17)
|
Main Gym
|
|
|
|
Indianola
vs.
Valley
|
1:00 PM CT
|
Waukee High School
|
2-0 (21-14, 21-15)
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Iowa City High
|
2:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (25-12, 25-21)
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Knoxville
|
2:00 PM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
2-0 (21-13, 21-18)
|
Bishop, Bedier,Johnson tournament
|
|
|
|
North Scott
vs.
Marion
|
2:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (25-18, 28-26)
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Xavier
|
4:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
2-0 (25-23, 25-20)
|
|
|
|