|
Prairie
vs.
Linn-Mar
|
3:30 PM CT
|
Prairie Creek Intermediate North Gym
|
|
Prairie Point Black vs LM Excelsior @ Prairie Creek
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Lewis Central
|
3:45 PM CT
|
Kirn Middle School
|
|
LCMS Volleyball V/JV
|
|
|
|
CAM
vs.
Exira-EHK
|
4:00 PM CT
|
CAM Middle School
|
2-1 ()
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Earlham
|
4:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
|
Performance Hall Gym - 1 Court format
|
|
|
|
East Sac County
vs.
OABCIG
|
4:00 PM CT
|
East Sac County Elementary Sac Building
|
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Central Decatur
|
4:00 PM CT
|
East Union Community School
|
|
|
|
|
|
Essex
vs.
Hamburg
|
4:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
George Washington Carver Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Holmes Junior High School
|
|
|
|
|
|
Hoover MS Waterloo
vs.
Central MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Hoover Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
4:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley Middle School Big Gym
|
|
|
|
|
|
Paton-Churdan
vs.
Glidden-Ralston
|
4:00 PM CT
|
Paton-Churdan Community School
|
3-0 (21-13, 21-9, 15-5)
|
8th Grade
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
Paton-Churdan
|
4:00 PM CT
|
Paton-Churdan Community School
|
3-0 (21-0, 21-11, 15-9)
|
7th Grade
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Bunger MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Peet Junior High School
|
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Murray
|
4:00 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High SEW High School (Big Gym
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Twin Cedars
|
4:00 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Panorama
|
4:00 PM CT
|
Van Meter School
|
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Seymour
|
4:00 PM CT
|
Wayne Community High School JH Gym
|
4-0 (21-16, 21-16, 21-8, 21-3)
|
A game first (best of 5), followed by B game
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Prairie
|
4:15 PM
|
|
|
Prairie Orange vs NC Purple at North Central
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
West Lyon
|
4:15 PM CT
|
Boyden Elementary School
|
2-0 (21-11, 21-15, 16-21, 13-21)
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
4:15 PM CT
|
Clarion-Goldfield-Dows Middle School
|
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Martensdale-St Marys
|
4:15 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Middle School Gym
|
|
8th Grade game, followed by 7th Grade game
|
|
|
|
Rockford
vs.
Riceville
|
4:15 PM CT
|
Rockford High School
|
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Central Lyon
|
4:15 PM CT
|
Sioux Center Community Schools Sioux Center Middle School
|
|
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
Spencer
|
4:15 PM CT
|
Storm Lake Middle School
|
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Center Point-Urbana
|
4:15 PM CT
|
Vernon Middle School
|
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Collins-Maxwell
|
4:30 PM CT
|
Collins-Maxwell High School
|
|
7th followed by 8th
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Baxter
|
4:30 PM CT
|
Colo-NESCO Jr/Sr High School
|
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Keokuk
|
4:30 PM CT
|
Edward Stone Middle School
|
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Fairfield
|
4:30 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Marshalltown
|
4:30 PM CT
|
Fort Dodge Middle School Main Gym
|
|
|
|
|
|
Meskwaki Settlement
vs.
Ankeny Christian
|
4:30 PM CT
|
Meskwaki Settlement School
|
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Perry
|
4:30 PM CT
|
Nevada Middle School FieldHouse
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Ankeny
|
4:30 PM CT
|
Oak View
|
0-0 (0-0, 0-0)
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Ankeny
|
4:30 PM CT
|
Oak View
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Ankeny
|
4:30 PM CT
|
Oak View
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Ankeny
|
4:30 PM CT
|
Oak View
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Ankeny
|
4:30 PM CT
|
Oak View
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Ankeny
|
4:30 PM CT
|
Oak View
|
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Roland-Story
|
4:30 PM CT
|
South Hamilton Elementary School Elementary Gym
|
|
CXL
|
|
|
|
Washington
vs.
Mount Pleasant
|
4:30 PM CT
|
Washington Middle School Washington Middle School
|
2-0 (21-12, 21-16)
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Greene County
|
4:30 PM CT
|
West Marshall Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Clarksville
|
5:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
|
|
|
|
|
Hamburg
vs.
Diagonal
|
5:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
2-0 (21-13, 14-17)
|
|
|
|
|
Storm Lake St. Mary's
vs.
GTRA
|
5:00 PM CT
|
St. Mary's High School
|
|
|
|
|
|
Rock Valley
vs.
George-Little Rock
|
5:15 PM CT
|
Rock Valley High School
|
|
|
|
|
|
Rock Valley
vs.
George-Little Rock
|
5:15 PM CT
|
Rock Valley High School
|
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Galena
|
5:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
|
|
|
|
Essex
vs.
Diagonal
|
6:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
2-0 (21-3, 16-19)
|
|
|
|