|
AGWSR
vs.
Aplington-Parkersburg
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-19, 25-19, 25-21)
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Knoxville
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-10, 25-10, 25-18)
|
|
|
|
|
Algona
vs.
Pocahontas Area
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-20, 25-20, 25-17)
|
|
|
|
|
Algona
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-23, 26-24)
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
West Delaware
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-12, 25-3, 25-8)
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
St. Albert
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-15, 25-17, 25-17)
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Solon
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (20-25, 25-20, 25-16, 25-18)
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Williamsburg
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-21, 25-16, 30-28)
|
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Perry
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-18, 25-20, 25-19)
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
North Cedar
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-12, 25-5, 25-21)
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Vinton-Shellsburg
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (26-24, 27-25, 25-22)
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-11, 25-9, 25-11)
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Mount Vernon
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-21, 25-11, 25-12)
|
|
|
|
|
Chariton
vs.
Davis County
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-14, 24-26, 25-15, 25-13)
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Crestwood
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-15, 25-19, 25-10)
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Shenandoah
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-23, 25-20, 25-13)
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Emmetsburg
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-12, 25-23, 25-22)
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Pocahontas Area
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (23-25, 25-20, 25-18, 25-11)
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Denver
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (16-25, 25-19, 19-25, 25-17, 15-11)
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-19, 28-26, 22-25, 25-18)
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Kuemper Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (22-25, 16-25, 29-27, 25-19, 20-18)
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-14, 25-22, 25-21)
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
New Hampton
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-22, 25-16, 25-22)
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-20, 25-21, 25-18)
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Mid-Prairie
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-12, 25-17, 25-15)
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
West Central Valley
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-11, 25-20, 25-18)
|
|
|
|
|
East Marshall
vs.
South Hardin
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (25-20, 15-25, 28-26, 12-25, 15-12)
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Sheldon
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-18, 25-12, 25-19)
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
Saydel
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-18, 25-13, 25-15)
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
PCM
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (29-27, 17-25, 26-24, 27-29, 15-10)
|
|
|
|
|
Monticello
vs.
Northeast
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (25-17, 25-22, 20-25, 20-25, 15-8)
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
South Hamilton
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-21, 25-10, 25-19)
|
|
|
|
|
North Polk
vs.
Roland-Story
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-19, 25-23, 22-25, 25-22)
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Tipton
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (26-24, 25-20, 25-14)
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Western Christian
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-16, 25-12, 25-11)
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Storm Lake
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-4, 25-14, 25-19)
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
West Hancock
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-20, 25-21, 25-19)
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Union Community
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (25-22, 20-25, 8-25, 27-25, 17-15)
|
|
|
|
|
North Union
vs.
Osage
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-11, 25-17, 25-18)
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Waukon
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-21, 25-19, 25-16)
|
|
|
|