|
Wapsie Valley
vs.
Jesup
|
3:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Independence
vs.
Cascade
|
5:00 PM
|
|
6-5
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Calamus-Wheatland
|
5:00 PM CT
|
Alburnett Martin Complex
|
5-3
|
Double Header
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Johnston
|
5:00 PM CT
|
Ankeny High School
|
7-5
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
BCLUW
|
5:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
8-5
|
|
|
|
|
Central City
vs.
Edgewood-Colesburg
|
5:00 PM CT
|
Central City High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
West Branch
|
5:00 PM CT
|
Cole Park
|
8-7
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Davenport Central
|
5:00 PM CT
|
Davenport North High School
|
7-5
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Urbandale
|
5:00 PM CT
|
DM East Williams Stadium Softball Field
|
14-7
|
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Riceville
|
5:00 PM CT
|
Don Bosco High School Don Bosco High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Ankeny Centennial
|
5:00 PM CT
|
Dowling Catholic High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Clarksville
|
5:00 PM CT
|
Dunkerton High School Softball Field Softball Field
|
14-0
|
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Starmont
|
5:00 PM CT
|
East Buchanan Community Schools
|
6-5
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
South Hardin
|
5:00 PM CT
|
George Wilhelm Complex Softball Diamond #1
|
14-1
|
|
|
|
|
GMG
vs.
Collins-Maxwell
|
5:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields GMG Baseball Field
|
12-0
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Dike-New Hartford
|
5:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
9-1
|
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
English Valleys
|
5:00 PM CT
|
Iowa Valley Elem. School Softball
|
12-5
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Woodbine
|
5:00 PM CT
|
Kimballton Lloyd Petersen Park
|
4-3
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Marquette Catholic
|
5:00 PM CT
|
Lowden Memorial Park
|
7-6
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Midland
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
8-6
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Bettendorf
|
5:00 PM CT
|
Muscatine Kent-Stein Park
|
8-5
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Lisbon
|
5:00 PM CT
|
North Linn High School Middle School Gym
|
3-1
|
KCRG 9.2
|
|
|
|
North Scott
vs.
Davenport West
|
5:00 PM CT
|
North Scott High School Softball Field
|
13-3
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Colo-Nesco
|
5:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex Lee Wiges Softball Field
|
12-7
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Union Community
|
5:00 PM CT
|
Oelwein Sports Complex
|
3-1
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Pleasant Valley
|
5:00 PM CT
|
River King & Queen Athletic Complex
|
21-0
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Waukee
|
5:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Central DeWitt
|
5:00 PM CT
|
St. Vincent Athletic Complex
|
12-0
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Waukee Northwest
|
5:00 PM CT
|
Valley High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Central Lee
vs.
Van Buren County
|
5:30 PM
|
|
|
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
West Sioux
|
5:30 PM CT
|
Akron Westfield School
|
13-1
|
|
|
|
|
Stanton
vs.
Fremont-Mills
|
5:30 PM CT
|
Anderson Park
|
6-3
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Beckman Catholic
|
5:30 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Aplington-Parkersburg
|
5:30 PM CT
|
Columbus Catholic High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Glenwood
|
5:30 PM CT
|
Denison High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Earlham
vs.
Pleasantville
|
5:30 PM CT
|
Earlham High School
|
3-1
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Essex
|
5:30 PM CT
|
East Mills High School
|
17-7
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Fort Madison
|
5:30 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
3-1
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
Pella
|
5:30 PM CT
|
Gilbert High School Softball Field
|
|
Teacher Appreciation Night - Booster Club
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Des Moines Christian
|
5:30 PM CT
|
I-35 High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
5:30 PM CT
|
Iowa City High
|
15-6
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Washington
|
5:30 PM CT
|
Iowa City West High School Softball Diamond
|
8-3
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Creston
|
5:30 PM CT
|
J J Jensen Baseball, Softball & Soccer Fields.
|
14-2
|
Varsity Double Header
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Burlington
|
5:30 PM CT
|
Joyce Park
|
7-1
|
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Murray
|
5:30 PM CT
|
Lamoni Foreman City Park George Foreman City Park (North Park)
|
1-0
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
5:30 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
11-0
|
Doubleheader
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Prairie
|
5:30 PM CT
|
Liberty High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Atlantic
|
5:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
8-1
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Louisa-Muscatine
|
5:30 PM CT
|
Lone Tree High School
|
14-4
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Lawton-Bronson
|
5:30 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
12-2
|
Varsity first
|
|
|
|
New Hampton
vs.
Decorah
|
5:30 PM CT
|
New Hampton - Mikkelson Park
|
6-4
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Sioux City West
|
5:30 PM CT
|
North High School
|
11-6
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Western Dubuque
|
5:30 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
4-3
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Lewis Central
|
5:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
11-0
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Dubuque Senior
|
5:30 PM CT
|
Robinson-Dresser Sports Complex Softball
|
2-0
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
5:30 PM CT
|
Scheels Park, Riverside Park
|
16-0
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Griswold
|
5:30 PM CT
|
Sidney High School
|
14-0
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
5:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
10-0
|
JV game @ 4pm
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Shenandoah
|
5:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
7-4
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Seymour
|
5:30 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Jesup
|
5:30 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Mount Pleasant
|
5:30 PM CT
|
Washington High School
|
12-3
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:30 PM CT
|
Waterloo West High School Softball Field
|
5-1
|
|
|
|
|
Waukon
vs.
Crestwood
|
5:30 PM CT
|
Waukon High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Charles City
|
5:30 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Senior High School Waverly-Shell Rock Softball Field
|
2-1
|
|
|
|
|
West Central
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
5:30 PM CT
|
West Central Community School
|
14-0
|
|
|
|
|
West Harrison
vs.
Glidden-Ralston
|
5:30 PM CT
|
West Harrison High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Whiting
|
5:30 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
12-0
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Whiting
|
5:30 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
5:30 PM CT
|
Xavier High School Bob Erusha Field
|
7-3
|
|
|
|
|
Belmond-Klemme
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
6:00 PM CT
|
Belmond-Klemme High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Eagle Grove
|
6:00 PM CT
|
Bishop Garrigan High School Softball Field
|
11-1
|
|
|
|
|
Forest City
vs.
North Iowa
|
6:00 PM CT
|
Forest City High School
|
18-5
|
Game
|
|
|
|
HLV
vs.
Colfax-Mingo
|
6:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
28-10
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Ballard
|
6:00 PM CT
|
Indianola High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Belle Plaine
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
13-1
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Lynnville-Sully
|
6:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
5-0
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
West Fork
|
6:00 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
8-0
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
BGM
|
6:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
3-1
|
Game
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Rockford
|
6:00 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
15-9
|
Game
|
|
|
|
Osage
vs.
West Hancock
|
6:00 PM CT
|
Osage High School Softball Field
|
12-0
|
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
North Butler
|
6:00 PM CT
|
Saint Ansgar Community High School
|
3-1
|
Conference Game
|
|
|
|
Tri-County
vs.
Sigourney
|
6:00 PM CT
|
Tri-County Community School
|
12-1
|
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
Harris-Lake Park
|
6:00 PM CT
|
Trinity Christian High School Trinity Christian High School
|
7-5
|
4:30 JV
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Davenport Central
|
6:30 PM CT
|
Davenport North High School
|
8-5
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Emmetsburg
|
6:30 PM CT
|
E-LC Softball Field
|
3-0
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Maquoketa
|
6:30 PM CT
|
Marion High School
|
4-0
|
JV/V
|
|
|
|
Monticello
vs.
Benton
|
6:30 PM CT
|
Monticello High School
|
2-0
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Davenport West
|
6:30 PM CT
|
North Scott High School Softball Field
|
13-1
|
|
|
|
|
Northeast
vs.
Camanche
|
6:30 PM CT
|
Northeast Community School
|
7-0
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Central DeWitt
|
6:30 PM CT
|
St. Vincent Athletic Complex
|
11-1
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Waukee Northwest
|
6:30 PM CT
|
Valley High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Independence
vs.
Cascade
|
7:00 PM
|
|
12-8
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Calamus-Wheatland
|
7:00 PM CT
|
Alburnett High School Alburnett High School Gym
|
2-1
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Johnston
|
7:00 PM CT
|
Ankeny High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Southwest Valley
|
7:00 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
10-9
|
|
|
|
|
Boone
vs.
Saydel
|
7:00 PM CT
|
Boone High School
|
|
PPD
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Western Christian
|
7:00 PM CT
|
Borman Forster Fields Baseball Field
|
9-4
|
|
|
|
|
Boyden-Hull/Rock Valley
vs.
West Lyon
|
7:00 PM CT
|
Boyden Centennial Park
|
5-4
|
|
|
|
|
Central City
vs.
Edgewood-Colesburg
|
7:00 PM CT
|
Central City High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Central Lee
vs.
Van Buren County
|
7:00 PM CT
|
Central Lee High School
|
20-10
|
|
|
|
|
Chariton
vs.
PCM
|
7:00 PM CT
|
Chariton High School
|
6-1
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Davis County
|
7:00 PM CT
|
Clarke Community Middle/High School Softball Field
|
11-2
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
West Branch
|
7:00 PM CT
|
Cole Park
|
16-8
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Aplington-Parkersburg
|
7:00 PM CT
|
Columbus Catholic High School
|
15-3
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Winfield-Mt Union
|
7:00 PM CT
|
Columbus High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Danville
vs.
Holy Trinity Catholic
|
7:00 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
14-2
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Urbandale
|
7:00 PM CT
|
DM East Williams Stadium Softball Field
|
|
PPD
Rainout
|
|
|
|
Clinton
vs.
Pleasant Valley
|
7:00 PM CT
|
Durgin Baseball and Softball Complex
|
20-0
|
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Starmont
|
7:00 PM CT
|
East Buchanan Community Schools
|
14-2
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Southeast Warren
|
7:00 PM CT
|
East Union Community School Softball Field
|
16-3
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Central Decatur
|
7:00 PM CT
|
George Saling Athletic Complex Softball Field
|
4-1
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
South Hardin
|
7:00 PM CT
|
George Wilhelm Complex Softball Diamond #1
|
14-1
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Wapello
|
7:00 PM CT
|
Highland High School Highland High School
|
4-1
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
13-6
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Dike-New Hartford
|
7:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
5-2
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
7:00 PM CT
|
Iowa City High
|
13-3
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Washington
|
7:00 PM CT
|
Iowa City West High School Softball Diamond
|
9-5
|
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Burlington
|
7:00 PM CT
|
Joyce Park
|
16-2
|
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
Westwood
|
7:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Remsen St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Le Mars Riverview Complex
|
11-0
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Prairie
|
7:00 PM CT
|
Liberty High School
|
5-3
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Marquette Catholic
|
7:00 PM CT
|
Lowden Memorial Park
|
20-10
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Midland
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
12-0
|
|
|
|
|
New London
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Mediapolis High School
|
14-2
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Spirit Lake
|
7:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Lady Dutch Softball Field
|
3-0
|
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Anamosa
|
7:00 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Bettendorf
|
7:00 PM CT
|
Muscatine Kent-Stein Park
|
11-8
|
|
|
|
|
New Hampton
vs.
Decorah
|
7:00 PM CT
|
New Hampton - Mikkelson Park
|
5-4
|
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
Greene County
|
7:00 PM CT
|
North Des Moines Girls Softball Complex
|
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Lisbon
|
7:00 PM CT
|
North Linn High School Varsity Softball Field
|
7-5
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
OABCIG
|
7:00 PM CT
|
OABCIG HS Softball Field
|
18-5
|
JV at 5:30 and Varsity at 7:00 pm
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Union Community
|
7:00 PM CT
|
Oelwein Sports Complex
|
10-6
|
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
Manson-NW Webster
|
7:00 PM CT
|
Peterson Brooke Memorial Peterson - Brooke Memorial
|
8-6
|
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
West Central Valley
|
7:00 PM CT
|
Phil Creese Softball Complex
|
9-2
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Newell-Fonda
|
7:00 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex Softball Field
|
9-3
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Dubuque Senior
|
7:00 PM CT
|
Robinson-Dresser Sports Complex Softball
|
9-4
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
George-Little Rock
|
7:00 PM CT
|
Sheldon High School Softball Field
|
12-0
|
George Little Rock
|
|
|
|
AGWSR
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:00 PM CT
|
SOFTBALL FIELD
|
7-6
|
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Cherokee Washington
|
7:00 PM CT
|
Sunrise Park 515 E 3rd St
|
13-2
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
North Union
|
7:00 PM CT
|
Titan Athletic Complex
|
13-0
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
AHSTW
|
7:00 PM CT
|
Treynor Community School
|
11-8
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Dubuque Hempstead
|
7:00 PM CT
|
Waterloo West High School Softball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Waukon
vs.
Crestwood
|
7:00 PM CT
|
Waukon High School
|
5-2
|
|
|
|
|
West Monona
vs.
River Valley
|
7:00 PM CT
|
West Monona High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Xavier High School Bob Erusha Field
|
3-2
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Pella Christian
|
7:15 PM CT
|
Albia - Monroe Co. Sports Complex
|
5-0
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Kuemper Catholic
|
7:15 PM CT
|
Carroll Softball Stadium
|
15-10
|
|
|
|
|
Newton
vs.
East Marshall
|
7:15 PM CT
|
East Marshall High School Athletic Complex
|
6-3
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
South Tama
|
7:15 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
14-0
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Unity Christian
|
7:15 PM CT
|
Hinton High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
IKM-Manning
|
7:15 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
Tri-Center
|
7:15 PM CT
|
Riverside High School
|
6-1
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Winterset
|
7:30 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Glenwood
|
7:30 PM CT
|
Denison High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Fort Madison
|
7:30 PM CT
|
Fairfield Middle School
|
9-5
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Southeast Valley
|
7:30 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
|
CXL
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Roland-Story
|
7:30 PM CT
|
Humboldt High School
|
7-5
|
Game
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Creston
|
7:30 PM CT
|
J J Jensen Baseball, Softball & Soccer Fields.
|
12-0
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
7:30 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Atlantic
|
7:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
12-5
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Moulton-Udell
|
7:30 PM CT
|
Melcher-Dallas Sports Complex Softball Field
|
13-0
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Mormon Trail
|
7:30 PM CT
|
Moravia High School
|
13-3
|
Varsity only
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Lenox
|
7:30 PM CT
|
Mount Ayr High School Raiderette Softball Field
|
12-5
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Iowa Falls-Alden
|
7:30 PM CT
|
Nevada High School Softball Field
|
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Sioux City West
|
7:30 PM CT
|
North High School
|
13-1
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Western Dubuque
|
7:30 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
4-2
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Lewis Central
|
7:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
18-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
7:30 PM CT
|
Scheels Park, Riverside Park
|
13-0
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
7:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
10-0
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
7:30 PM CT
|
South Hamilton High School
|
|
PPD
|
|
|
|
Springville
vs.
Turkey Valley
|
7:30 PM CT
|
Springville Binley Field
|
12-0
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Shenandoah
|
7:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
10-7
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Storm Lake
|
7:30 PM CT
|
Storm Lake High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Audubon
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School Eagle Diamond
|
16-8
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Mount Pleasant
|
7:30 PM CT
|
Washington High School
|
13-1
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Charles City
|
7:30 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Senior High School Waverly-Shell Rock Softball Field
|
5-4
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Centerville
|
7:30 PM CT
|
West Marshall High School Softball Fields
|
12-2
|
|
|
|