|
West Delaware
vs.
Wahlert Catholic
|
5:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
8-7
|
Class 3A - Region 7 Championship
|
|
|
|
Carroll
vs.
ADM
|
7:00 PM CT
|
ADM High School
|
5-4
|
Class 4A - Region 3 Championship
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Linn-Mar
|
7:00 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
9-4
|
Class 5A - Region 6 Championship
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Bondurant-Farrar
|
7:00 PM CT
|
Carlisle High School
|
5-4
|
Class 4A - Region 4 Championship
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Burlington
|
7:00 PM CT
|
Clear Creek Elementary School
|
1-0
|
Class 4A - Region 7 Championship
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Bishop Heelan
|
7:00 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
10-1
|
Class 4A - Region 1 Championship
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Sioux Center
|
7:00 PM CT
|
E-LC Softball Field
|
8-3
|
Class 3A - Region 1 Championship
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Ames
|
7:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
3-1
|
Class 5A - Region 2 Championship
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Indianola
|
7:00 PM CT
|
Indianola High School
|
12-2
|
Class 4A - Region 2 Championship
|
|
|
|
Johnston
vs.
Waukee
|
7:00 PM CT
|
Johnston High School
|
2-1
|
Class 5A - Region 3 Championship
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Iowa City Liberty
|
7:00 PM CT
|
Muscatine Kent-Stein Park
|
9-1
|
Class 5A - Region 8 Championship
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
North Scott
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
5-0
|
Class 4A - Region 8 Championship
|
|
|
|
Waukee Northwest
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Northwest High School
|
14-0
|
Class 5A - Region 1 Championship
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Benton
|
7:00 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
7-6
|
Class 4A - Region 6 Championship
|
|
|
|
Prairie
vs.
Pleasant Valley
|
7:00 PM CT
|
Pleasant Valley High School
|
7-3
|
Class 5A - Region 7 Championship
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Algona
|
7:00 PM CT
|
Robinson-Dresser Sports Complex Softball
|
5-2
|
Class 3A - Region 3 Championship
|
|
|
|
Saydel
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
7:00 PM CT
|
Saydel High School
|
11-2
|
Class 3A - Region 2 Championship
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Ankeny
|
7:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
4-3
|
Class 5A - Region 5 Championship
|
|
|
|
Assumption
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:00 PM CT
|
St. Vincent Athletic Complex
|
9-0
|
Class 3A - Region 6 Championship
|
|
|
|
Valley
vs.
Iowa City High
|
7:00 PM CT
|
Valley High School
|
13-1
|
Class 5A - Region 4 Championship
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Davis County
|
7:00 PM CT
|
West Burlington High School
|
3-2
|
Class 3A - Region 8 Championship
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Ballard
|
7:00 PM CT
|
West Liberty High School
|
8-1
|
Class 3A - Region 5 Championship
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Atlantic
|
7:00 PM CT
|
Williamsburg High School
|
7-0
|
Class 3A - Region 4 Championship
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Winterset
|
7:00 PM CT
|
Winterset High School
|
4-3
|
Class 4A - Region 5 Championship
|
|
|