|
Lisbon
vs.
East Buchanan
|
5:00 AM CT
|
Lisbon City Park
|
9-4
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
East Buchanan
|
7:00 AM CT
|
Lisbon City Park
|
11-7
|
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Wapsie Valley
|
3:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
8-2
|
Game 1
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
West Central
|
4:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
7-4
|
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
Gehlen Catholic
|
4:30 PM CT
|
Trinity Christian High School
|
6-2
|
|
|
|
|
South Hardin
vs.
AGWSR
|
5:00 PM CT
|
AGWSR High School
|
18-1
|
Game #1 Varsity DH
|
|
|
|
AGWSR
vs.
South Hardin
|
5:00 PM CT
|
AGWSR High School
|
10-5
|
Game 2 V Double Header
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Ames
|
5:00 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Davenport West
|
5:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
12-9
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
5:00 PM CT
|
Clarion-Goldfield-Dows High School
|
10-9
|
Reschedule from 5/25
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Central City
|
5:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
10-6
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Oelwein
|
5:00 PM CT
|
Columbus Catholic High School
|
7-0
|
JV/V (JV plays first @ 5:00) - FORFEIT
|
|
|
|
Denver
vs.
Hudson
|
5:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex
|
5-2
|
Varsity DH / Game 1
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Aplington-Parkersburg
|
5:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
13-3
|
V/V
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Urbandale
|
5:00 PM CT
|
Dowling Catholic High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Easton Valley
|
5:00 PM CT
|
Edgewood Colesburg Softball Field
|
|
CXL
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
English Valleys
|
5:00 PM CT
|
English Valleys High School
|
9-7
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
East Marshall
|
5:00 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
7-6
|
Varsity Game 1
|
|
|
|
GMG
vs.
Dunkerton
|
5:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields
|
13-1
|
Varsity 5pm, JV Following
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Ankeny
|
5:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
2-1
|
|
|
|
|
Des Moines Hoover
vs.
Des Moines East
|
5:00 PM CT
|
Herbert Hoover High School
|
12-2
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
Montezuma
|
5:00 PM CT
|
Iowa Valley High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Glenwood
|
5:00 PM CT
|
J J Jensen Baseball, Softball & Soccer Fields.
|
5-0
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Waukee
|
5:00 PM CT
|
Johnston Middle School
|
13-1
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
5:00 PM CT
|
Kimballton Lloyd Petersen Park
|
13-1
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Calamus-Wheatland
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Davenport Central
|
5:00 PM CT
|
Muscatine Kent-Stein Park
|
10-0
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Central DeWitt
|
5:00 PM CT
|
North High School
|
9-5
|
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Des Moines Roosevelt
|
5:00 PM CT
|
North High School
|
18-0
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
North Scott
vs.
Clinton
|
5:00 PM CT
|
North Scott High School
|
10-1
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Don Bosco
|
5:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex
|
15-0
|
|
|
|
|
Waukee Northwest
vs.
Marshalltown
|
5:00 PM CT
|
Northwest High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Ottumwa
|
5:00 PM CT
|
Rails Academy & Sports Complex
|
7-6
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Valley
|
5:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
12-4
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Pleasant Valley
|
5:00 PM CT
|
St. Vincent Athletic Complex
|
5-4
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Baxter
|
5:00 PM CT
|
Stan Vigness Field, McCallsburg
|
15-6
|
Varsity DH CN Home 1st Game, Baxter Home 2nd
|
|
|
|
Starmont
vs.
Springville
|
5:00 PM CT
|
Starmont High School
|
16-5
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Jesup
|
5:00 PM CT
|
Union High School
|
7-4
|
Varsity DH - 7th and 8th grade softball rec night
|
|
|
|
Midland
vs.
Alburnett
|
5:00 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
11-0
|
2 Varsity Games
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Shenandoah
|
5:30 PM CT
|
Atlantic High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Lamoni
|
5:30 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
6-4
|
|
|
|
|
CAM
vs.
Ar-We-Va
|
5:30 PM CT
|
CAM High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Beckman Catholic
|
5:30 PM CT
|
Clear Creek Elementary School
|
5-1
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Kuemper Catholic
|
5:30 PM CT
|
Creston High School
|
15-14
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Orient-Macksburg
|
5:30 PM CT
|
East Union Community School
|
10-0
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Essex
|
5:30 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Burlington
|
5:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Cedar Falls
|
5:30 PM CT
|
Kennedy High School Softball Complex
|
3-1
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Grand View Christian
|
5:30 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School
|
15-5
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Denison-Schleswig
|
5:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
6-2
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Independence
|
5:30 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Marion
|
5:30 PM CT
|
Marion High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Twin Cedars
|
5:30 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School Softball Field
|
|
JV then V
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Southeast Warren
|
5:30 PM CT
|
Melcher-Dallas Sports Complex
|
12-0
|
|
|
|
|
Kee
vs.
MFL MarMac
|
5:30 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Perry
vs.
South Hamilton
|
5:30 PM CT
|
Mike Penning Athletic Complex (MPAC) Mike Penning Athletic Complex
|
7-6
|
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Center Point-Urbana
|
5:30 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
8-5
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
5:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
11-0
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
River Valley
|
5:30 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
8-7
|
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Central Elkader
|
5:30 PM CT
|
North Fayette Valley High School
|
8-1
|
Game #1
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Central Elkader
|
5:30 PM CT
|
North Fayette Valley High School
|
14-8
|
Game #2
|
|
|
|
Red Oak
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
Riverside
|
5:30 PM CT
|
Riverside High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
West Marshall
|
5:30 PM CT
|
Saydel High School
|
10-0
|
Varsity Doubleheader
|
|
|
|
Sidney
vs.
East Mills
|
5:30 PM CT
|
Sidney High School
|
15-5
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
New Hampton
|
5:30 PM CT
|
South WInneshiek/NICC Softball Field
|
3-1
|
JV 5:30 Varsity 7:00
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Wapsie Valley
|
5:30 PM CT
|
Sumner-Fredericksburg HS
|
5-0
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Benton
|
5:30 PM CT
|
Tilford Elementary School
|
13-3
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Postville
|
5:30 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
11-1
|
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Wapello
|
5:30 PM CT
|
Wapello Athletic Complex
|
16-4
|
Game 1
|
|
|
|
Washington
vs.
Keokuk
|
5:30 PM CT
|
Washington High School
|
3-2
|
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Panorama
|
5:30 PM CT
|
West Central Valley High School
|
15-5
|
|
|
|
|
West Harrison
vs.
Woodbine
|
5:30 PM CT
|
West Harrison High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Cardinal
|
5:30 PM CT
|
West Point South Park
|
11-1
|
Doubleheader: Varsity Only
|
|
|
|
Whiting
vs.
Boyer Valley
|
5:30 PM CT
|
Whiting Senior High School
|
15-1
|
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
BGM
|
6:00 PM CT
|
Belle Plaine High School
|
10-4
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Belmond-Klemme
|
6:00 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
8-3
|
V/JV
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
West Central
|
6:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
10-9
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
Tri-County
|
6:00 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
8-1
|
Conference
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
6:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
Forest City
|
6:00 PM CT
|
Greenwood Park
|
6-4
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Keota
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
West Hancock
|
6:00 PM CT
|
Lake Mills Sports Complex
|
14-4
|
|
|
|
|
Nashua-Plainfield
vs.
Rockford
|
6:00 PM CT
|
Nashua-Plainfield Softball Field (Plainfield)
|
11-9
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Northwood-Kensett
|
6:00 PM CT
|
North Butler Elementary
|
25-0
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Newman Catholic
|
6:00 PM CT
|
Osage High School
|
9-5
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
Audubon
|
6:00 PM CT
|
Riverside High School
|
14-1
|
|
|
|
|
Sigourney
vs.
HLV
|
6:00 PM CT
|
Sigourney - Schafer Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Central Springs
|
6:00 PM CT
|
St. Ansgar High School
|
2-0
|
Conference Game
|
|
|
|
West Fork
vs.
Riceville
|
6:00 PM CT
|
West Fork Baseball/Softball Complex
|
4-0
|
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Janesville
|
6:30 PM CT
|
BCLUW Softball Field
|
12-2
|
JV/V
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Easton Valley
|
6:30 PM CT
|
Edgewood Colesburg Softball Field
|
|
CXL
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Central DeWitt
|
6:30 PM CT
|
North High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Waukee Northwest
vs.
Marshalltown
|
6:30 PM CT
|
Northwest High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Valley
|
6:30 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
14-6
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Pleasant Valley
|
6:30 PM CT
|
St. Vincent Athletic Complex
|
11-4
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
Springville
|
6:30 PM CT
|
Starmont High School
|
7-1
|
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Urbandale
|
6:45 PM CT
|
Dowling Catholic High School
|
12-3
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Estherville Lincoln Central
|
6:45 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
Cherokee Washington
|
6:45 PM CT
|
Storm Lake High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Spencer
|
6:45 PM CT
|
Western Christian High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
South Central Calhoun
|
7:00 PM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
10-5
|
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Ames
|
7:00 PM CT
|
Ankeny Centennial High School
|
11-3
|
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Davenport West
|
7:00 PM CT
|
Bettendorf High School
|
9-2
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Sheldon
|
7:00 PM CT
|
Borman Forster Fields
|
17-0
|
|
|
|
|
Boyden-Hull/Rock Valley
vs.
West Lyon
|
7:00 PM CT
|
Boyden Centennial Park
|
5-0
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Northeast
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
10-1
|
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Boone
|
7:00 PM CT
|
Carlisle High School
|
10-2
|
|
|
|
|
Cascade
vs.
Anamosa
|
7:00 PM CT
|
Cascade High School
|
5-1
|
|
|
|
|
Moulton-Udell
vs.
Central Decatur
|
7:00 PM CT
|
Central Decatur High School
|
10-3
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Central City
|
7:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
11-0
|
|
|
|
|
Collins-Maxwell
vs.
Clarksville
|
7:00 PM CT
|
Collins Railway Street
|
|
Turned into scrimmage due to umpires
|
|
|
|
Danville
vs.
Central Lee
|
7:00 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
17-0
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Hudson
|
7:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex
|
16-1
|
Varsity DH / Game 2
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Aplington-Parkersburg
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
10-0
|
Game 2
|
|
|
|
Durant
vs.
West Branch
|
7:00 PM CT
|
Durant High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Durant
vs.
West Branch
|
7:00 PM CT
|
Durant High School
|
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Earlham
|
7:00 PM CT
|
Earlham High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
Sioux Central
|
7:00 PM CT
|
Emmetsburg High School
|
8-0
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
East Marshall
|
7:00 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
14-4
|
Varsity game 2
|
|
|
|
Griswold
vs.
Stanton
|
7:00 PM CT
|
Griswold High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Ankeny
|
7:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
9-4
|
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
Akron-Westfield
|
7:00 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
14-4
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Remsen St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Highland
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
13-2
|
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Glenwood
|
7:00 PM CT
|
J J Jensen Baseball, Softball & Soccer Fields.
|
9-8
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Waukee
|
7:00 PM CT
|
Johnston Middle School
|
6-5
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Cedar Falls
|
7:00 PM CT
|
Kennedy High School Softball Complex
|
2-1
|
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
Lawton-Bronson
|
7:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Columbus
|
7:00 PM CT
|
Lone Tree High School
|
8-2
|
|
|
|
|
Winfield-Mt Union
vs.
Louisa-Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
11-1
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Monticello
|
7:00 PM CT
|
Lowden Memorial Park
|
9-3
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
Ogden
|
7:00 PM CT
|
Madrid High School
|
13-9
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Sioux Center
|
7:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Davenport Central
|
7:00 PM CT
|
Muscatine Kent-Stein Park
|
12-0
|
|
|
|
|
New London
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
New London Jr-Sr High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Des Moines Roosevelt
|
7:00 PM CT
|
North High School
|
19-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
North Scott
vs.
Clinton
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
7:00 PM CT
|
Okoboji High School
|
13-4
|
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
ACGC
|
7:00 PM CT
|
Phil Creese Softball Complex
|
16-6
|
JV @ 5:30
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Southeast Valley
|
7:00 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
11-10
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Ottumwa
|
7:00 PM CT
|
Rails Academy & Sports Complex
|
6-2
|
|
|
|
|
South O'Brien
vs.
Hinton
|
7:00 PM CT
|
South O'Brien - Swanson Sports Complex
|
14-2
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
Colo-Nesco
|
7:00 PM CT
|
Stan Vigness Field, McCallsburg
|
19-18
|
Varsity Double Header
|
|
|
|
MMCRU
vs.
West Sioux
|
7:00 PM CT
|
Sunrise Park 515 E 3rd St
|
12-5
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Titan Athletic Complex
|
12-0
|
Varsity Only
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Postville
|
7:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
11-1
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Jesup
|
7:00 PM CT
|
Union High School
|
9-8
|
Varsity DH
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Pleasantville
|
7:00 PM CT
|
Van Meter School
|
11-0
|
|
|
|
|
East Sac County
vs.
Newell-Fonda
|
7:00 PM CT
|
Wall Lake Athletic Complex
|
16-0
|
|
|
|
|
Wapello
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Wapello Athletic Complex
|
6-2
|
Game 2
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Wilton
|
7:00 PM CT
|
West Liberty Elementary School
|
6-5
|
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Cardinal
|
7:00 PM CT
|
West Point South Park
|
16-0
|
Doubleheader: Varsity Only
|
|
|
|
Westwood
vs.
OABCIG
|
7:00 PM CT
|
Westwood Community School
|
14-4
|
JV at 5:30 and Varsity at 7:00
|
|
|
|
Midland
vs.
Alburnett
|
7:00 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
11-8
|
|
|
|
|
Gilbert
vs.
ADM
|
7:15 PM CT
|
Gilbert High School
|
10-0
|
GYS YOUTH NIGHT
|
|
|
|
Indianola
vs.
Norwalk
|
7:15 PM CT
|
Indianola High School
|
7-0
|
|
|
|
|
North Polk
vs.
Ballard
|
7:15 PM CT
|
North Polk High School
|
16-14
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Grinnell
|
7:15 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Pella Christian
|
7:15 PM CT
|
Pella Community Middle School
|
8-6
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Carroll
|
7:15 PM CT
|
Winterset High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
AHSTW
|
7:30 PM CT
|
AHSTW Community School
|
4-2
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Centerville
|
7:30 PM CT
|
Albia - Monroe Co. Sports Complex
|
13-3
|
|
|
|
|
Algona
vs.
Clear Lake
|
7:30 PM CT
|
Algona High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Shenandoah
|
7:30 PM CT
|
Atlantic High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
7:30 PM CT
|
Clarion-Goldfield-Dows High School
|
4-3
|
Varsity Double Header
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Beckman Catholic
|
7:30 PM CT
|
Clear Creek Elementary School
|
10-0
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Kuemper Catholic
|
7:30 PM CT
|
Creston High School
|
9-1
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Clarke
|
7:30 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
8-3
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Essex
|
7:30 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
9-1
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Burlington
|
7:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
North Iowa
|
7:30 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
10-6
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Murray
|
7:30 PM CT
|
George Saling Athletic Complex Softball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Des Moines Hoover
vs.
Des Moines East
|
7:30 PM CT
|
Herbert Hoover High School
|
18-1
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Humboldt
vs.
St. Edmond
|
7:30 PM CT
|
Humboldt High School
|
9-2
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Webster City
|
7:30 PM CT
|
Iowa Falls-Alden High School
|
3-0
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Chariton
vs.
Knoxville
|
7:30 PM CT
|
Knoxville High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Denison-Schleswig
|
7:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
7-4
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Independence
|
7:30 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
12-5
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Williamsburg
|
7:30 PM CT
|
Marion High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Twin Cedars
|
7:30 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School Softball Field
|
3-0
|
|
|
|
|
Kee
vs.
MFL MarMac
|
7:30 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
Seymour
|
7:30 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
16-2
|
Make up from 5/24
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Center Point-Urbana
|
7:30 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
7:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
14-3
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Dallas Center-Grimes
|
7:30 PM CT
|
Newton - HA Lynn Softball Complex
|
3-1
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Nevada
|
7:30 PM CT
|
PCM High School
|
11-8
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
Greene County
|
7:30 PM CT
|
Roland - Hennessy Diamonds
|
4-2
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Saydel
|
7:30 PM CT
|
Saydel High School
|
7-4
|
Varsity Doubleheader
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Perry
|
7:30 PM CT
|
South Hamilton High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Benton
|
7:30 PM CT
|
Tilford Elementary School
|
6-4
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Missouri Valley
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Washington
vs.
Keokuk
|
7:30 PM CT
|
Washington High School
|
7-0
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Calamus-Wheatland
|
8:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
5-4
|
|
|
|
|
West Monona
vs.
Woodbury Central
|
8:00 PM CT
|
West Monona High School
|
14-2
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Logan-Magnolia
|
8:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
12-1
|
|
|
|