|
Des Moines Lincoln
vs.
Des Moines Hoover
|
4:00 AM CT
|
Lincoln High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Des Moines East
|
3:00 PM CT
|
Ottumwa Golf and Social Club
|
11-0
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Fort Dodge
|
4:00 PM CT
|
Ames High Baseball & Softball Tennis Court 1
|
10-1
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Bishop Heelan
|
4:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Clinton
|
4:00 PM CT
|
Central DeWitt High School Tennis Courts
|
5-4
|
Senior Night
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Charles City
|
4:00 PM CT
|
Charles City - Sportsmen's Park
|
7-2
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Cedar Rapids Washington
|
4:00 PM CT
|
Iowa City High
|
8-1
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
4:00 PM
|
Iowa City Liberty High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Ankeny Centennial
|
4:00 PM CT
|
Johnston High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Muscatine
|
4:00 PM CT
|
Larry Jacobsen Courts
|
8-1
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
4:00 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Independence
|
4:00 PM CT
|
Marion High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Marshalltown
vs.
Des Moines Roosevelt
|
4:00 PM CT
|
Marshalltown High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Davenport West
|
4:00 PM CT
|
North High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Spirit Lake
|
4:00 PM CT
|
North High School
|
8-1
|
Dual Meet Competition
|
|
|
|
North Scott
vs.
Assumption
|
4:00 PM CT
|
North Scott Tennis Courts North Scott Tennis Courts
|
7-2
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Waukee Northwest
|
4:00 PM CT
|
Prairie Ridge Sports Complex
|
8-3
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Mount Vernon
|
4:00 PM CT
|
South Tama High School South Tama High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Dowling Catholic
|
4:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
10-1
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Cedar Falls
|
4:00 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Prairie
|
4:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Dubuque Senior
|
4:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Waukee
vs.
Urbandale
|
4:00 PM CT
|
Waukee High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Linn-Mar
|
4:00 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Xavier High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Dallas Center-Grimes
|
4:15 PM CT
|
Dallas Center - Grimes Oak View
|
11-0
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Osage
|
4:15 PM CT
|
Dike-New Hartford High School Tennis Courts
|
7-2
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Indianola
|
4:15 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
10-1
|
|
|
|
|
Nevada
vs.
Grundy Center
|
4:15 PM CT
|
Nevada SCORE Recreation Complex Tennis Courts
|
8-1
|
Senior Night Celebration
|
|
|
|
Newton
vs.
Pella
|
4:15 PM CT
|
Newton Aurora Heights Park
|
10-1
|
Senior Night
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Oskaloosa
|
4:15 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
9-2
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Ballard
|
4:15 PM CT
|
Saydel High School Tennis Courts
|
10-1
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Clarke
|
4:15 PM CT
|
Southwest Valley Tennis Courts
|
8-1
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Clear Lake
|
4:30 PM CT
|
Assembly Park
|
9-0
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
Atlantic
|
4:30 PM CT
|
Atlantic High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Davis County
|
4:30 PM CT
|
Dankwardt Memorial Park
|
9-0
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Aplington-Parkersburg
|
4:30 PM CT
|
Decorah High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Burlington
|
4:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Red Oak
|
4:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
8-1
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
4:30 PM CT
|
Progress Park
|
9-0
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Shenandoah
|
4:30 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
7-2
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Central DeWitt
|
5:30 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
9-0
|
Senior Night
|
|
|