|
Waukee Northwest
vs.
Whitefish Bay
|
10:00 AM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
2-1
|
Tournament of Champions
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Jacksonville High School
|
11:45 AM CT
|
|
7-1
|
Tournament of Champions @ TBK Bettendorf
|
|
|
|
Ames
vs.
Notre Dame Academy
|
11:45 AM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
2-0
|
Tournament of Champions - Bettendorf
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Normal West
|
11:45 AM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
3-0
|
Tournament of Champions
|
|
|
|
Batavia
vs.
Ankeny Centennial
|
1:30 PM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
3-0
|
Bettendorf Tournament of Champions
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Springfield HS
|
3:15 PM
|
|
4-3
|
Tournament of Champions
|
|
|
|
Evanston
vs.
Ankeny
|
3:15 PM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
1-0
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Sioux City North
|
4:30 PM CT
|
Neola City Park
|
4-1
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Monticello
|
5:00 PM CT
|
Anamosa - Downing Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Northeast
|
5:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Belmond-Klemme
|
5:00 PM CT
|
Belmond-Klemme High School
|
3-0
|
G/B Varsity Only
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Clear Creek Amana
|
5:00 PM CT
|
Fross Park
|
1-0
|
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Ballard
|
5:00 PM CT
|
Humboldt Soccer Field
|
3-1
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Glenwood
|
5:00 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
|
This is considered a JV match. No quikstats.
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
Marquette Catholic
|
5:00 PM CT
|
Stephen D. Shannon Athletic Complex
|
3-2
|
Girls varsity followed by boys varsity
|
|
|
|
Johnston
vs.
Peoria Notre Dame
|
5:00 PM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
1-0
|
Tournament of Champions
|
|
|
|
St. Thomas Aquinas
vs.
Waukee Northwest
|
5:00 PM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
1-0
|
Tournament of Champions
|
|
|
|
Ames
vs.
Peoria Richwoods
|
5:00 PM CT
|
TBK Bank Sports Complex
|
1-0
|
Tournament of Champions - Bettendorf
|
|
|
|
Wapello
vs.
Central Lee
|
5:00 PM CT
|
Wapello Athletic Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
Mid-Prairie
vs.
Maquoketa
|
5:00 PM CT
|
Wellman Rotary Soccer Fields
|
2-0
|
|
|
|
|
West Branch
vs.
Bellevue
|
5:00 PM CT
|
West Branch High School
|
4-1
|
|
|
|
|
East Sac County
vs.
West Central Valley
|
5:00 PM CT
|
West Central Valley High School
|
2-0
|
Senior Night
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Mount Vernon
|
5:00 PM CT
|
West Delaware Schools - (Beckman Sports Complex)
|
10-0
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Regina Catholic
|
5:00 PM CT
|
West Liberty High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Independence
vs.
Benton
|
5:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
6-0
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Aplington-Parkersburg
|
5:30 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
2-1
|
|
|
|
|
Creston
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Creston High School
|
7-0
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
5:30 PM CT
|
Iowa Falls - Cadet Field Turf
|
5-1
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Solon
|
5:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School Karr Athletic Complex
|
2-1
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Des Moines Hoover
|
6:00 PM CT
|
Roosevelt High School
|
10-2
|
Roosevelt Senior Night
|
|
|
|
Mason City
vs.
Fort Dodge
|
6:15 PM CT
|
Mason City High School Stadium
|
14-0
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Treynor
|
6:30 PM CT
|
CB Wickersham Athletic Complex
|
8-0
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Dubuque Hempstead
|
6:30 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
3-0
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Storm Lake
|
6:30 PM CT
|
Denison High School
|
3-0
|
|
|
|
|
Geneseo
vs.
North Scott
|
6:30 PM CT
|
Geneseo High School
|
0-0
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
West Sioux
|
6:30 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
7-0
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
Unity Christian
|
6:30 PM CT
|
Sheldon High School Orab Field
|
1-0
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
United Township High School
|
7:00 PM CT
|
Brady Street Stadium
|
1-0
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Logan-Magnolia
|
7:00 PM CT
|
Gale Wickersham Athletic Complex
|
3-0
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines North
|
7:00 PM CT
|
James Cownie Sports Complex
|
4-1
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Des Moines Lincoln
|
7:30 PM CT
|
Schafer Stadium
|
4-1
|
|
|
|