|
Regina Catholic
vs.
Grand View Christian
|
4:30 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
7-1
|
Class 1A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Cedar Valley Christian
|
5:00 PM CT
|
Fross Park
|
10-0
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Kuemper Catholic
|
5:00 PM CT
|
Neola City Park
|
3-2
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Bellevue
|
5:30 PM CT
|
Bellevue Felderman Park
|
2-1
|
Class 1A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
Decorah
vs.
Hudson
|
5:30 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
1-0
|
Class 1A - Region 8 Quarterfinal
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Logan-Magnolia
|
5:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
7-1
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Centerville
vs.
Van Meter
|
5:30 PM CT
|
Van Meter School
|
10-0
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Washington
vs.
Mediapolis
|
5:30 PM CT
|
Washington Wellness Park
|
3-0
|
Class 1A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
Western Christian
vs.
MOC-Floyd Valley
|
5:30 PM CT
|
Western Christian High School
|
4-3
|
Class 1A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Columbus
|
6:00 PM CT
|
Pella Christian High School
|
9-0
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Anamosa
vs.
West Liberty
|
7:00 PM CT
|
Anamosa - Downing Field
|
3-2
|
Class 1A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Union Community
|
7:00 PM CT
|
Aplington-Parkersburg Middle School Athletic Field
|
3-1
|
Class 1A - Region 8 Quarterfinal
|
|
|
|
Northeast
vs.
Assumption
|
7:00 PM CT
|
Assumption High School
|
10-0
|
Class 1A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Wahlert Catholic
|
7:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
2-1
|
Class 1A - Region 4 Quarterfinal
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic Memorial Field
|
10-0
|
Class 1A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:00 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
10-0
|
Class 1A - Region 6 Quarterfinal
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
North Fayette Valley
|
7:00 PM CT
|
Columbus Catholic High School
|
5-1
|
Class 1A - Region 8 Quarterfinal
|
|
|
|
Denver
vs.
Clayton Ridge
|
7:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex
|
8-0
|
Class 1A - Region 8 Quarterfinal
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Des Moines Christian
|
7:00 PM CT
|
Des Moines Christian School Lions Field
|
4-0
|
Class 1A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford Jr. High Simons Field
|
8-1
|
Class 1A - Region 6 Quarterfinal
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
7:00 PM CT
|
Dordt College - Soccer Complex
|
4-0
|
Class 1A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Humboldt
|
7:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
3-0
|
Class 1A - Region 6 Quarterfinal
|
|
|
|
East Sac County
vs.
Gilbert
|
7:00 PM CT
|
Gilbert High School
|
9-0
|
Class 1A - Region 6 Quarterfinal
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
Treynor
|
7:00 PM CT
|
Merrill Field
|
2-1
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Benton
vs.
Nevada
|
7:00 PM CT
|
Nevada High School Cub Stadium
|
10-0
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Panorama
vs.
Chariton
|
7:00 PM CT
|
Panorama HS
|
10-0
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Solon
vs.
Ballard
|
7:00 PM CT
|
Solon High School Spartan Stadium
|
3-1
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Underwood
|
7:00 PM CT
|
Underwood High School
|
8-0
|
Class 1A - Region 5 Quarterfinal
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
West Sioux
|
7:00 PM CT
|
Unity Christian High School
|
3-0
|
Class 1A - Region 7 Quarterfinal
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Tipton
|
7:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
3-1
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Mid-Prairie
vs.
Central Lee
|
7:00 PM CT
|
Wellman Rotary Soccer Fields
|
1-0
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Knoxville
|
7:00 PM CT
|
West Central Valley High School
|
4-0
|
Class 1A - Region 1 Quarterfinal
|
|
|