|
Regina Catholic
vs.
West Delaware
|
4:30 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
10-0
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Maquoketa
|
5:00 PM CT
|
Bellevue Felderman Park
|
4-0
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Clayton Ridge
|
5:00 PM CT
|
Columbus Catholic High School
|
6-0
|
Class 1A - Region 4
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Beckman Catholic
|
5:00 PM CT
|
Fross Park
|
3-0
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Tipton
vs.
Hudson
|
5:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
9-0
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
5:00 PM CT
|
Humboldt Soccer Field
|
2-0
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Missouri Valley
|
5:00 PM CT
|
Neola City Park
|
8-0
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Chariton
|
5:00 PM CT
|
Van Meter School
|
10-0
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Northeast
|
5:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
8-0
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
West Sioux
vs.
MOC-Floyd Valley
|
5:00 PM CT
|
West Sioux High School
|
2-1
|
Class 1A - Region 1
|
|
|
|
Western Christian
vs.
East Sac County
|
5:00 PM CT
|
Western Christian High School
|
9-0
|
Class 1A Quarterfinal
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Assumption
|
6:00 PM CT
|
Assumption High School
|
9-0
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
Benton
vs.
Williamsburg
|
6:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
4-3
|
Class 1A - Region 6
|
|
|
|
Sergeant Bluff-Luton
vs.
Bishop Heelan
|
6:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic Memorial Field
|
10-0
|
Class 1A Quarterfinal
|
|
|
|
Central Lee
vs.
Washington
|
6:00 PM CT
|
Central Lee High School
|
3-2
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
6:00 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
3-2
|
Class 1A - Region 4
|
|
|
|
Denver
vs.
North Fayette Valley
|
6:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex
|
3-0
|
Class 1A - Region 4 - First round
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Des Moines Christian
|
6:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
10-0
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Aplington-Parkersburg
|
6:00 PM CT
|
Dike-New Hartford Jr. High
|
10-0
|
Class 1A - Region 4
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Unity Christian
|
6:00 PM CT
|
Dordt College - Soccer Complex
|
1-0
|
Class 1A Quarterfinal
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Belmond-Klemme
|
6:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
10-0
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Harlan Community
vs.
St. Albert
|
6:00 PM CT
|
Harlan High School
|
3-2
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Knoxville
vs.
Centerville
|
6:00 PM CT
|
Knoxville High School
|
1-0
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Columbus/Winfield-MU
|
6:00 PM CT
|
Mediapolis High School
|
5-1
|
Class 1A - Region 8
|
|
|
|
Nevada
vs.
Grinnell
|
6:00 PM CT
|
Nevada High School
|
6-0
|
Class 1A - Region 6
|
|
|
|
Panorama
vs.
Kuemper Catholic
|
6:00 PM CT
|
Panorama High School
|
2-1
|
Class 1A - Region 3
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Grand View Christian
|
6:00 PM CT
|
Pella Christian High School
|
6-0
|
Class 1A - Region 6
|
|
|
|
Solon
vs.
Mid-Prairie
|
6:00 PM CT
|
Spartan Stadium
|
2-0
|
Class 1A - Region 7
|
|
|
|
Treynor
vs.
Logan-Magnolia
|
6:00 PM CT
|
Treynor Community School
|
10-0
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Underwood
vs.
AHSTW
|
6:00 PM CT
|
Underwood High School
|
10-0
|
Class 1A - Region 2
|
|
|
|
Union Community
vs.
Anamosa
|
6:00 PM CT
|
Union High School
|
4-2
|
Class 1A - Region 5
|
|
|
|
West Branch
vs.
Vinton-Shellsburg
|
6:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
8-0
|
Class 1A - Region 6
|
|
|