Hawkeye Ten

100 Meter Dash

1
Allison Koontz, FR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 12.65
2
Carly McKeever, JR

St. Albert - Class 1A - Hawkeye Ten

12.78
3
Zoie Carda, SO

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

13.00
4
Ashlyn Herrig, JR

Denison-Schleswig - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 13.05
5
Jaylynn Floyd, FR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

13.20

200 Meter Dash

1
Allison Koontz, FR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

26.67
2
Danika Arnold, SO

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 27.04
3
Maddie Bergman, JR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

27.13
4
Paige Millikan, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

27.28
5
Ellie Monahan, FR

St. Albert - Class 1A - Hawkeye Ten

27.29

400 Meter Dash

1
Kaia Bieker, SR

Harlan Community - Class 3A - Hawkeye Ten

1:00.24
2
Gracie Hays, JR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

1:01.63
3
Abby Hughes, SR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

1:01.76
4
Madeline Fidone, SO

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 1:02.25
5
Liz Carbaugh, SR

Red Oak - Class 2A - Hawkeye Ten

Q 1:02.33

800 Meter Run

1
Kaia Bieker, SR

Harlan Community - Class 3A - Hawkeye Ten

2:14.21
2
Ava Rush, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

2:24.09
3
Claire Pellett, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

2:27.84
4
Lola Mendlik, FR

Denison-Schleswig - Class 3A - Hawkeye Ten

2:28.35
5
Mayson Hartley, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

Q 2:28.38

1500 Meter Run

1
Claire Pellett, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

5:07.30
2
Ava Rush, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

5:08.48
3
Lola Mendlik, FR

Denison-Schleswig - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 5:10.57
4
Mayson Hartley, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5:10.59
5
Addison Holt, SO

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 5:10.81

3000 Meter Run

1
Mayson Hartley, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

10:54.50
2
Madelyn Berglund, FR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

10:58.04
3
Lola Mendlik, FR

Denison-Schleswig - Class 3A - Hawkeye Ten

10:59.72
4
Lindsey Sonderman, FR

Harlan Community - Class 3A - Hawkeye Ten

11:06.11
5
Ashlyn Eberly, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

11:30.00

100 Meter Hurdles

1
Claire Miller, JR

Denison-Schleswig - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 16.23
2
Carlie Clemmer, SO

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 16.30
3
Chloe Denton, FR

Shenandoah - Class 2A - Hawkeye Ten

16.54
4
Lauren Williams, SR

St. Albert - Class 1A - Hawkeye Ten

16.63
5
Pearl Reisz, SR

St. Albert - Class 1A - Hawkeye Ten

17.17

400 Meter Hurdles

1
Abby Hughes, SR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

1:06.01
2
Chloe Mullenix, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

1:08.67
3
Lauren Williams, SR

St. Albert - Class 1A - Hawkeye Ten

Q 1:09.24
4
Abby Broeckelman, FR

Harlan Community - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 1:11.37
5
Morgan Botos, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

1:11.40

Long Jump

1
Jenna Hopp, JR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 17-09.75
2
Liz Carbaugh, SR

Red Oak - Class 2A - Hawkeye Ten

Q 17-07.00
3
Charley Hernandez, FR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

17-06.00
4
Paige Millikan, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

17-01.75
5
Maddie Bergman, JR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

17-01.50

High Jump

1
Keisi Duran, FR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 5-00.00
1
Stacy Merksick, JR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

5-00.00
1
Kate Lantz, JR

Shenandoah - Class 2A - Hawkeye Ten

5-00.00
4
Jerzee Knight, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

4-10.00
4
Charley Hernandez, FR

Glenwood - Class 3A - Hawkeye Ten

4-10.00

Shot Put

1
Kenzie Schon, SR

Kuemper Catholic - Class 2A - Hawkeye Ten

Q 39-09.00
2
Sara Morales, SR

Shenandoah - Class 2A - Hawkeye Ten

38-09.00
3
Elise Thramer, JR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

38-07.00
4
Kierra Schmieding, SR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 38-05.00
5
Ellie Sibbel, SO

Kuemper Catholic - Class 2A - Hawkeye Ten

Q 37-11.50

Discus

1
Elise Thramer, JR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 135-10.00
2
Kierra Schmieding, SR

Lewis Central - Class 3A - Hawkeye Ten

Q 117-07.00
3
Mia Allmon, SR

St. Albert - Class 1A - Hawkeye Ten

115-07.00
4
Brianna Fields, SR

Creston - Class 3A - Hawkeye Ten

113-03.00
5
Sara Morales, SR

Shenandoah - Class 2A - Hawkeye Ten

109-11.00
Privacy | Terms | © 2022 BOUND